Dřevěná okna Euro W

Víme, proč při plánování rekonstrukce vybírat okna s předstihem

Každá rekonstrukce je náročná a žádá si důkladnou přípravou. Čím dříve vše potřebné zařídíte a koupíte, tím hladší bude průběh celého procesu. Sehnat si kvalitní okna a dveře je totiž lepší klidně už několik měsíců dopředu. Proč na nic nečekat a jak postupovat při výběru nejvhodnějších oken? V článku najdete několik praktických rad a tipů.

Záleží na typu rekonstrukce

Rekonstrukce může mít mnoho podob. Často se jedná o velkou akci, během které se předělávají podlahy, vyměňují okna a podobně. Pokud máte v plánu podobnou kompletní rekonstrukci, vyplatí se vybrat okna co možná nejdříve s předstihem, protože později budete mít spoustu starostí a zařizování s dalšími záležitostmi.

V případě menší rekonstrukce například koupelny či kuchyně rovnou můžete využít šance, že to u vás doma bude trochu chaotické, a přidat i kompletní či alespoň částečnou výměnu oken. Výjimkou nejsou ani rekonstrukce zaměřené pouze na okna. Ty je dobré naplánovat v souvislosti s možností čerpání dotace pro snížení energetické náročnosti budovy.

Nezapomeňte na dveře

Při výměně oken se vyplatí pořídit rovnou i dveře. Nejčastěji se vyměňují venkovní dveře tak, aby byly sladěné právě s novými okny. Díky spojení obou úkonů totiž můžete ušetřit a ještě k tomu získat designový komplet pro vylepšení vašeho bydlení.

Vyberte správná okna

Oblíbenou variantou jsou univerzální plastová okna. Jejich výhodou je nízká pořizovací cena a dobré izolační vlastnosti. Hodí se pro použití v domech i bytech, protože mohou posloužit také pro izolaci hluku. Předností plastových oken je nulová údržba. Stačí pouze občas omýt od nečistot, případně promazat panty a kliku pro otevírání, ale s tím si většinou poradí pravidelný servis oken.

Další možností jsou klasická dřevěná okna. V moderním provedení mají velmi dobré izolační schopnosti a napomáhají snížení energetické náročnosti bydlení. Vhodnou volbou jsou právě eurookna sestavená ze speciálně navržených dřevěných hranolů. Díky tomu je jejich životnost delší a vlastnosti ještě o kus lepší. Drží totiž tvarovou stálost, takže nevznikají mezery, kterými by unikalo teplo. Na druhou stranu je dřevo přirozeně jemně prodyšné, což z něj dělá ideální materiál zejména do starších staveb a domů.

Vsaďte na kvalitu

Protože výběr nových oken není žádná sranda, vyplatí se požádat o pomoc profesionály. Pokud přemýšlíte, že se pustíte do pořizování oken a dveří, určitě kontaktujte odborníky z www.jis.cz. Jejich specializací jsou okna, dveře a zimní zahrady. Zaměření a konzultace je zdarma. Po výběru vhodných oken máte navíc jistotu, že budou profesionálně nainstalována tak, aby vynikly všechny jejich kladné vlastnosti a zůstala zachována dlouhá životnost a spolehlivost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.