Investiční zlato zlatý slitek g Heraeus Hanau

Investiční zlaté slitky a stříbrné mince jako dárek

Ještě stále váháte nad dárky? Přemýšlíte, čím obdarovat své blízké, kteří už všechno mají? Darovat peníze je trochu nudné. Pokud je ovšem darujete v podobě zlaté mince nebo investičních slitků, obdarovaný bude jistě příjemně překvapený.

Investiční zlaté slitky jsou skvělým dárkem k životnímu jubileu, svatbě, promoci a podobným důležitým událostem. Umožňují vám darovat peníze, a přitom být originální. Kromě toho, je pouze na obdarovaném, jak s darem naloží. Možná si ho nechá dlouhé desítky let a jeho potomci ho jednou prodají za velké peníze. Investice do stříbra či zlata se totiž z dlouhodobého hlediska vyplatí. Jejich světová zásoba se tenčí.

Investiční zlato jsou vlastně peníze s trvalou hodnotou

Pokud někomu darujete peníze v obálce, nejspíše je v nejbližší době utratí. Investiční stříbrné slitky či zlato jsou ovšem něco jiného. Ne že by je bylo těžké prodat, to naopak. Zlato a stříbro je vykupováno snad kdekoliv na planetě. Obdarovaný si ovšem dvakrát rozmyslí, než se jich zbaví. Je pravděpodobnější, že si je nechá dlouhá léta či desetiletí doma a jednoho dne peníze za ně použije na něco skutečně pořádného.

Investiční zlato a stříbro rovněž uchovávají hodnotu peněz. Chrání je před inflací a používají se jako forma investice.

Vyberte si drahý kov o libovolné hodnotě

Velkou výhodou také je, že investiční stříbro a zlato je možné pořídit v různých hodnotách. Nejlevnější stříbrné mince stojí pár stovek korun, nejdražší zlaté slitky i statisíce. U mincí si pak lze vybírat ještě z mnoha vzorů, mince mohou mít i sběratelskou hodnotu.

Za zmínku stojí například série African Wildlife, aktuálně v ní byla vydána stříbrná mince se slonem africkým. Letos se totiž slaví 15. výročí této série.

A kde drahé kovy pořídit? Budete se divit, ale je to úplně snadné. Zlaté a stříbrné slitky nakoupíte jednoduše přes e-shop jako jakékoliv jiné zboží. V e-shopu je prodává společnost AuPortal působící v ČR a na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.