bugatti

Bugatti Bolide je skutečný extrém mezi supersporty

Bugatti je automobilová značka spojená primárně s rychlými vozy. To ví snad každý. Pověstný model Chiron asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. V současné době však můžete obdivovat ještě jeden unikátní speciál, který nese označení Bugatti Bolide. Ten se mimochodem pyšní rychlostí převyšující hranici 500 kilometrů za hodinu.

Motorová výbava Bugatti Bolide

Základem tohoto modelu Bugatti je motor 8.0 W16 quad-turbo. Velký zdvihový objem se pochopitelně pojí i s patřičným výkonem. Ten je neuvěřitelných 1 361 kW při 7 000 otáčkách za minutu. Když k tomu připočtete kroutící moment 1 850 až 2 000 Nm, není asi o čem pochybovat. Tato značka právoplatně tvoří žebříčky nejrychlejších aut naší planety.

V rámci technických parametrů Bugatti Bolide se zmíníme ještě o dalších přednost tohoto speciálu. Je to například převodovka 7DS. Chybět by ostatně neměla ani informace o tom, že jde o sportovní vůz s pohonem všech čtyř kol. Tohle všechno má suchou hmotnost pouhých 1 240 kilogramů.

Jaké má Bugatti Bolide zrychlení?

Každý milovník sportovních vozů se samozřejmě honí za tím nejdůležitějším. A tím jsou číselné údaje spojené s jeho oblíbeným vozem. V tomto případě jsou to desetinky související se zrychlením Bugatti Bolide. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů v hodině udělá za 2,17 sekundy. Na 200 kilometrů v hodině to vytáhne za 4,36 sekundy a na 300 kilometrů v hodině za 7,37 sekundy. Kdyby vás zajímalo, za jak dlouho udělá 400 kilometrů za hodinu, je to za 12,08 sekundy. A zrychlení z 0 na 500 kilometrů v hodině? To je neuvěřitelných 20,12 vteřin.

Ne nadarmo sportovní vůz Bugatti Bolide projel Severní smyčku Nürbugrinrgu za 5:23,1. A to je velice slušné číslo. Uvidíme, s jakými dalšími modely sportovních aut se slavná automobilová značka Bugatti ukáže v nadcházejících letech. Nezbývá než se těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.