Univerzální kontrolní váhy KDS

Jaké využít průmyslové váhy?

Průmyslové, lékařské nebo třeba laboratorní váhy nejsou běžným artiklem, který by člověk nakupoval. O to více je třeba se snažit při jejich výběru.

Měřte hmotnost pouze s kvalitními zařízeními

Znát přesnou anebo alespoň přibližnou hmotnost určitých celků je třeba v každém průmyslu. Průmyslové váhy proto zahrnují mnoho různých produktů, které se od sebe liší nejenom konstrukcí, ale také rozsahem měřitelných hmotností, přesností nebo dalšími vlastnostmi. Všechny váhy však mají jedno stejné – měří hmotnost.

Na základě každého průmyslu je však rozdílná požadovaná přesnost, velikost nebo třeba měřitelný rozsah. Například lékařská váha je od mobilního typu pro měření hmotnosti kamionových souprav zcela odlišná. Z tohoto důvodu je důležité mít obchodního partnera, se kterým vyřešíte jakýkoliv požadavky v oblasti měření hmotnosti.

Jaké typy zařízení se pro jednotlivá odvětví používají?

  1. Nákladní přeprava = Nejčastějším využitím jsou mostní, případně také nápravové váhy. Díky těmto zařízení je umožněno měřit hmotnost i velkých kamionových souprav, a to při běžném logistickém procesu.
  2. Průmysl = Často je možné setkat se s nimi i ve skladech, neboť nájezdové rampy slouží mimo jiné i k tomu, aby dokázaly přesně měřit hmotnost palet.
  3. Obchody a provozovny = Zde jsou nejčastěji k vidění klasické stolní váhy, jako je zná každý z obchodů.
  4. Laboratorní využití = V této oblasti jsou nároky na kvalitu měření vskutku vysoké, proto je třeba zajistit vysokou přesnost. Ta přitom může dosahovat přesnosti až na 0,001 gramu.
  5. Lékařství = K dispozici jsou mechanické váhy do ordinací, ale také různá křesla či adaptéry pro lůžka, díky kterým lze jednoduše a poměrně přesně zjistit hmotnost pacienta.

Pořízení samotného měřicího zařízení však nestačí. Zejména laboratorní váhy je nezbytné pravidelně kalibrovat. Potřeba kalibrace je přímo úměrná přesnosti měřících zařízení, a proto i průmyslová nebo lékařská váha jsou další zařízení, která se bez občasného doladění zkrátka neobejdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *