Soklový hliníkový profil

Vyberte do bytu nebo domu pěkné obklady nebo lišty

Podlahové, obkladové nebo soklové lišty v bohatém zastoupení s různými variantami. Stačí jenom zvolit požadavky, materiál nebo využití, a nákup může začít.

Správně vybrané obklady dokážou ovlivnit celou funkci místnosti

Pořízením a pokládkou nové podlahy to nekončí. Zpravidla je třeba vyřešit montáž podlahových lišt, které vytvoří plynulý přechod mezi novou podlahou a stěnami. K těmto účelům se používá celá řada různých typů prvků, mezi které nepatří jenom samotné podlahové lišty, ale také obkladové lišty. Speciálním prvkem je pak soklová lišta, která se zpravidla lepí přímo na zeď.

Proč je vůbec nezbytné tyto prvky aplikovat?

I když se to nemusí zdát, každá pevná konstrukce určitým způsobem pracuje – mění své rozměry nebo polohu. Tyto změny nemusí být rozpoznatelné okem, ale v průběhu času skutečně probíhají. Příkladem může být takzvané „sednutí“ podlahy, což znamená, že nové dřevěné desky během určité doby nepatrně změní své rozměry, což v případě nesprávné pokládky může znamenat, že vzniknou boule a nerovnosti. Při pokládce je však snaha, o co nejmenší spáry, respektive je třeba zajistit, že časem nevzniknou mezi jednotlivými deskami mezery. Pro postupné opotřebování je však mezera důležitá, a proto se často mezera volí blízko zdi. Právě tuto mezeru je možné efektivně zakrýt lištami různého typu, přičemž v ohled je třeba brát charakter podlahy a zdi.

Na výběr jsou i lišty umožňující vedení kabelů

Samotné lišty se mezi sebou značně liší. Tyto odlišnosti přitom mohou vést k různé aplikaci nebo třeba rozsahu použití. Největšími odlišnostmi mezi jednotlivými typy lišt jsou následující:

  • Materiál = k mání jsou nejenom klasické typy dřeva, ale také různé plasty, v menší míře také kovové materiály
  • Vnitřní uspořádání = speciální lišty jsou uzpůsobené pro možnost vnitřního vedení kabelů, což je velmi efektivní zejména v kancelářích
  • Způsob aplikace = rozhodnout se je možné pro běžné lepené prvky, ale také pro variantu s klipy nebo se základnou

Profily mohou sloužit i pro spojení dvou odlišných podlah, a to i s výškovým rozdílem. Případně lze volit i variantu nájezdovou. Konkrétní výběr je pak přímo závislý na tom, co zákazník od daného prvku očekává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *