doctor

Zánět močových cest – co to je a jak se ho zbavit

Zánět močových cest je velice často znám jako zánět močáku. Obvykle jde o onemocnění, kterým trpí spíš ženy nežli muži. Pány provází spíše ve vyšším věku. U žen je to v podstatě kdykoliv během života. Jde o onemocnění, které je doprovázeno bolestí a pálením při močení, zároveň může způsobovat také bolesti ledvin. Je pravdou, že zánět močových cest se nemusí vyhýbat ani dětem.

Jaké jsou další příznaky zánětu močových cest?

Výše uvedené příznaky patří k těm hlavním, ale je zřejmé, že jich může být i daleko více. Toto onemocnění se během velice krátké doby může stát dosti obtěžujícím. Vedle časté potřeby močení se například u žen vyskytují bolesti v podbřišku. Zároveň při močení odejde z těla jen velice malé množství moči, někdy může být dokonce doprovázeno krví. V takovém případě už jde ale o pokročilejší stav zánětu močových cest. Mezi další příznaky se řadí zvýšená teplota a samovolný únik moči.

Pokud trpíte něčím z výše uvedeného, je nejvyšší čas vyrazit k lékaři, protože podceňování zánětu močových cest se rozhodně nevyplácí, o tom není žádných pochyb.

Léčba zánětu močových cest

Léčené tohoto onemocnění může probíhat nejrůznějšími způsoby. Pokud dojdete do fáze, kdy navštívíte lékaře nejčastěji vám předepíše vhodná antibiotika. Jejich užívání je v délce jednoho až dvou dnů, což odpoví době, kdy by výše popisované problémy měly ustoupit. Vsadit můžete i na alternativní léčbu prostřednictvím nejrůznějších čajů a bylinek. Typickým příkladem je lichořeřišnice, medvědí česnek a jiné.

Jestliže chcete předejít zánětu močových cest, pak byste měli dodržovat jistá hygienická pravidla, hlavně ženy, aby k samotnému zánětu nedošlo. Nesnažte se zadržovat moč, pijte dostatečné množství tekutin denně a ženy by neměly zapomínat ani na vhodné spodní prádlo, které zabraňuje prochladnutí. Buďte v tomto směru důslední a zánět močových cest se vám vyhne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.