flu

Angínu byste neměli podceňovat

Angína je nepříjemným virovým onemocněním, které je mimochodem infekční. Pokud ji z nějakého důvodu nebudete včas léčit, můžete propuknout v něco horšího a negativně ovlivnit váš organismus. Proto se vyplatí znát příznaky angíny stejně, jako případnou léčbu.

Víte, jak poznáte angínu?

Jeden by si řekl, že angína bude od klasické chřipky hodně špatně rozpoznatelná. Opak je však pravdou. Toto infekční onemocnění má celkem jasné příznaky, které začínají viditelným podrážděním čepů na mandlích. Během nemoci vás bude hodně bolest v krku, a to především při polykání, ať už to budou sliny, voda nebo dokonce jídlo.

Mezi přidružené příznaky angíny patří také celková únava a slabost organismu. Tohle všechno je pak doprovázeno vysokými horečkami a bolestí hlavy. V ústech zároveň můžete cítit nepříjemnou pachuť, o kterou se postarají právě nežádoucí bakterie.

Antibiotika jsou účinnou léčbou

Vzhledem k tomu, že angína se angína přenáší skrze kapínky, neměli byste podceňovat inkubační dobu, tedy čas, kdy můžete kohokoliv nakazit. Tato doba je od jednoho do čtyř dnů. Pakliže se u vás projeví angína na plné obrátky neváhejte a vyrazte k lékaři. Babské rady a domácí léčení obvykle nemusí na sto procent zabrat.

V závislosti na rozsahu angíny vám budou předepsána antibiotika. Důležitý je zároveň CRP test, který je prováděn odběrem z prstu. I když vám antibiotika úspěšně zaberou, rozhodně se ještě několik dalších dnů šetřete. Jedině tak se dokáže vaše tělo plně vzchopit a začne normálně fungovat.

Pakliže byste naopak léčbu angíny brali na lehkou váhu nebo ji dokonce vynechali, vystavujete se riziku onemocnění kloubů a srdce. Takové problémy pak mohou být dlouhodobějšího rázu a jsou bezpochyby velice nepříjemné. Z angíny totiž mohou vznikat nežádoucí hnisavé záněty v těle člověka. Následná léčba je pak o to delší a bolestivější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.