przpravy.cz ergo cz uvodni

Co se dnes mění u cestovního pojištění v souvislosti s koronavirem?

Cestujete i v době pandemie? Není to obecně problém, tedy až na pár detailů. Ty detaily představují určitý diskomfort, který mnohdy musíme skousnout. Také se nedostanete samozřejmě do všech zemí. Každá země má stanovena pravidla vstupu, která je potřeba dodržovat, mnohdy je to spojeno s určitou karanténou, kterou musíte vydržet po příletu. Pojďme se v článku podívat na to, zda se u cestování v dnešní době mění také něco v souvislosti s cestovním pojištěním.

Koronavirus jako součást pojistky

Pokud máte namířeno do zahraničí, samozřejmě předpokládáme, že jste si sjednali cestovní pojištění. Mnoho klientů v dnešní době zajímá, zda je potřeba to nějak dál řešit s ohledem na koronavirus. Pokud máte dobrou cestovní pojistku, tak v zásadě nikoliv. Pojištění do zahraničí a koronavirus a jeho krytí, je totiž běžně také součástí standardní nabídky, ve které máte kryty výlohy na ošetření v souvislosti s libovolnou nemocí. Je tedy v zásadě jedno, zda vás budou ošetřovat kvůli koronaviru, nebo z jiných důvodů.

przpravy.cz ergo cz

Dobře to má vyřešeno například ERGO pojišťovna, kde vám dokonce kryje náklady na ošetření i v případě, že jste vycestovali do země, kde to úřady nedoporučují. Důležité pouze je, abyste splnili veškeré podmínky vstupu, které si stanovila konkrétní země.

Mohou zde být výjimky

Pokud tedy cestujete do zahraničí a máte běžné cestovní pojištění, zpravidla se nemusíte obávat toho, že by pojišťovna neproplatila náklady na ošetření při onemocnění COVID-19. Počítejte ale s tím, že u jednotlivých pojišťoven mohou být různé výjimky, které ale nejsou nic nestandardního. Je dobré, si tyto záležitosti před sjednáním pojistky ověřit. V případě ERGO pojišťovny třeba nejsou kryté:

  • Dodatečné náklady na letenku
  • Další náklady na ubytování a stravu

Takové náklady vám mohou vzniknout třeba v takovém případě, pokud se vám opozdí návrat do tuzemska z důvodu karantény. Pojištění zkrátka kryje výhradně náklady na ošetření, nikoliv další vícenáklady. Dobré ale je, že ERGO pojišťovna má cestovní pojištění online. Díky tomu je možnost si jej bezplatně také přes internet ze zahraničí prodloužit, a to právě v případě neplánovaného prodloužení pobytu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.