Tandemové seskoky padákem

Tandemové seskoky jsou nejen výzvou, ale i zážitkem na celý život

Sportovci, ale i nesportovci, dobrodružné povahy, děti i starší osoby s přiměřeným zdravotním stavem mohou do svých diářů zážitků připsat i další: tandemové seskoky. Bez vynaložení zvláštní námahy a úsilí si každý zájemce může ozkoušet seskok, volný pád i let na padáku, aby se vcítil do kůže zkušených parašutistů. Pro samotný seskok není třeba zvláštního výcviku, pouze 20minutové instruktáže před seskokem.

Seskoky padákem vedou zkušení instruktoři s tisícovkami zvládnutých seskoků

Seskoky padákem jsou umožněny lidem od osmi do 100 let. Osobám starší 65 let je doporučována lékařská prohlídka, jakož i lidem s cukrovkou nebo srdečními chorobami. Ale ti, kdo váží více než 115 kilogramů, musejí na seskok bohužel zapomenout. Tandemové seskoky vedou tandem-piloti a instruktoři, kteří mají za sebou tři tisíce až 15 000 seskoků. Všichni mají minimálně 15leté zkušenosti v parašutismu a ročně absolvují aspoň pět set tandemových seskoků. V rukách těchto instruktorů se budete cítit jako v bavlnce, užijete si parádní volný pád i let padákem a bezpečné přistání.

Tandemový seskok padákem probíhá na kolínském letišti

Letiště pro tandemový seskok padákem leží v Kolíně, je tady výborně dostupné autem, vlakem i autobusem. Seskoky jsou provozovány z letadel L-410 turbolet a AN-2. Tyto stroje jsou pro tandem nejvhodnější, komfortní a nejbezpečnější. Paraškola v Kolíně má certifikaci Aeroklubu ČR a Ministerstva dopravy ČR pro provozování výcvikového střediska v oblasti parašutismu. Padákové systémy Parachutes de France, Next a Sigma procházejí nepřetržitými revizemi. Jsou zároveň opatřeny zajišťovacím přístrojem, jenž slouží k automatické aktivaci záložního padáku v nouzi bez zásahu tandem-pilota. Na tandemový seskok účastníci dostanou brýle, přílbu a kombinézu. Celý dopad, seskok i instruktážní příprava se natáčí. Nahrávku účastníci na USB disku obdrží hodinu po přistání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.