ferrari

Jak je složité koupit nové Ferrari?

Ferrari je snem každého milovníka sportovních vozů. Jedná se o klasickou a prestižní značku vozu, která si získala mezi lidmi své jména a něco znamená. Pokud jste se zamilovali do Ferrari a rádi byste si pořídili nový model, čeká vás poměrně dlouhá cesta k jeho získání, respektive mnohem více náročná než u klasických automobilek. Pojďte se podívat, co podstoupíte, pokud se pustíte do procesu jeho nákupu.

Cena a doba výroby

Že Ferrari není právě levé auto, je jasné nejspíše každému. Konkrétní cena se odvíjí od toho, pro jaký model se rozhodnete, zda se jedná o speciální či limitovanou edici nebo o běžné provedení, zda máte nějaké nadstandardní přání, i od toho, jakou výbavu byste si rádi pořídili. Čím náročnější budou vaše požadavky, tím bude cena vyšší. Cenovka se pohybuje v řádu milionů a rozdíly mezi jednotlivými vozy mohou být opravdu propastné. Stejně tak se prodlouží s vyššími nároky i doba výroby. Vaše nové vysněné Ferrari rozhodně neuvidíte za týden. Tyto luxusní vozy jsou omezeným zbožím, pořadníky na čekání bývají dlouhé a auta se vyrábějí v podstatě na zakázku přímo pro vás. Obvyklá čekací lhůta se pohybuje od půl roku do dvanácti měsíců.

Komunikace s automobilkou

Jako první je třeba si dobře rozmyslet, jaké jsou vaše požadavky a co od auta očekáváte. Když navštívíte oficiálního prodejce a autosalon značky Ferrari, budou se vás na toto všechno vyptávat. Rozhodně pokládané detailní otázky neberte jako znak, že by vám nechtěla automobilka vůz prodat. Právě naopak vám pomohou s volbou toho nejlepšího modelu, který bude vyhovovat vašim požadavků a bude mít takovou výbavu, jakou si přejete. Dostanete také užitečná doporučení k vozu a ohledně péče o něj. V objednávkovém dotazníku pak sepíšete vše od konkrétního modelu, přes barvu laku, až po požadované vybavení. Počítejte s tím, že při rezervaci je třeba složit finanční zálohu. Její výše závisí na ceně vašeho budoucího auta a obvykle se pohybuje kolem jednoho milionu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.