infarct

Máte strach z infarktu a mrtvice? Pak vsaďte na prevenci

Infarkt a mrtvice, to jsou strašáci asi každého z nás. Nikdo nechce, aby ho potkalo právě něco takového, protože následky při opožděné pomoci mohou být fatální. Infarkt i mrtvice mohou v horším případě skončit úmrtím. Obvykle za těmito obtížemi stojí dlouhodobý proces spjatý se špatnou životosprávou. Jestliže se chcete těmto problémům vyhnout, měli byste proto něco dělat.

Zaměřte se na jídlo a pohyb

Ucpávání tepen, přísun škodlivých látek a mnohé další faktory. Tohle všechno se negativním způsobem podepisuje na našem těle a může vést k nejhoršímu. Je to infarkt nebo mrtvice. Někteří pro tato onemocnění mají sice genetické předpoklady, vše lze o značné míry minimalizovat správným životním stylem.

Jednou z největších prevencí je bezpochyby jídelníček. Zahrňte do své stravy pohanku, avokádo, spoustu zeleniny, ovoce ale také kardamom. Tyto ingredience jsou mimochodem velkým pomocníkem právě v boji proti infarktu a mrtvici. Zaměřit byste se měli také na bylinky, které efektivním způsobem čistí cévy. Jmenovat lze kupříkladu pelargonii růžovou, jírovec maďal, pupečník asijský nebo jeřáb oskeruše. S nimi rozhodně nešlápnete vedle. Tohle všechno pak doplňte o pohyb, jemuž se budete věnovat alespoň třikrát týdně.

Prověřeným lékem je kvalitní spánek

Zdravá strava a sport ovšem nejsou těmi jedinými zbraněmi proti infarktu a mrtvici. Jedním z velkých bojovníkům proti těmto potížím je spánek. Ano, proces, během něhož si tělo důkladně odpočine a nabere síly do dalšího dne. Spánek je odpočinkem nejenom pro fyzickou schránku, ale také pro psychiku.

Ideálně, když budete spát alespoň šest až osm hodin denně. Tato doba je dost individuální a mění se s věkem člověka. V každém případě je zdravé, aby byl spánek hluboký a ničím přerušovaný. Zkrátka, abyste se dobře vyspali a ráno probouzeli plni nové životní síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.