wintercontact ts

Jak jsem vybíral zimní pneumatiky…

Před dvěma týdny jsem kontroloval technický stav našeho automobilu, protože se chystáme na dovolenou do rakouských Alp. Po změření dezénu zimních pneumatik jsem však zjistil, že by se hodilo nové, kvalitnější a spolehlivější obutí, a proto jsem začal pátrat, které gumy měly dobré hodnocení v testech.

Prvně jsem zvažoval celoroční pneumatiky, ale nakonec mě odradila skutečnost, že nedokážou nabídnout tak kvalitní vlastnosti jako letní, respektive zimní pneumatiky. Brzdná dráha je na suché i mokré vozovce dlouhá. Protože často cestuju s celou rodinou, nechtěl jsem nic podcenit.

Continental WinterContact TS 860

Jako první mě nadchla novinka Continental WinterContact TS 860, která má oproti předchůdci (Continental WinterContact TS 850) lepší brzdné vlastnosti za jakéhokoliv zimního počasí. Poradí si hravě i na zledovatělých a zasněžených vozovkách, což pro mě bylo vskutku rozhodující vzhledem k naší plánované dovolené v horách.

Zimní pneu dokonale drží v zatáčkách, přičemž na bočních stranách drážek dezénu má speciální 3D zářezy. Zajišťují, aby se sníh nevtlačoval do drážek profilu.

Barum Polaris 3

Dále si v testech velice dobře vedly pneumatiky na zimu Barum Polaris 3 s nízkým valivým odporem, díky němuž je i spotřeba paliva nižší. Obutí má lepší handling na mokré vozovce a slibuje stabilní jízdu za jakýchkoliv zimních podmínek.

Barum Polaris 3 mají vynikající samočisticí vlastnosti a vysoký kilometrový výkon. U nich mě potěšila i přijatelnější cena. I když by cena neměla být rozhodujícím faktorem, často hraje velice významnou roli při rozhodování.

Jestliže si chcete objednat zimní pneumatiky, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Bestdrive.cz. Já jsem si objednával právě z této stránky a s výběrem mi dokázala technická podpora pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.