smarthome

Začněte využívat spotřebiče ovládané přes mobil

Patříte k příznivcům moderních technologií? Potom jistě neodoláte možnosti, ovládat některé spotřebiče ve vaší domácnosti skrze mobilní telefon. Chytré domácnosti jsou totiž na vzestupu a nabízí toho čím dál více. Vy si jako uživatelé můžete vybrat jen to, co se vám zalíbí mít pod drobnohledem a kontrolou skrze mobilní telefon.

Moderní spotřebiče v mobilu

V současné době si můžete zakoupit například chytrou ledničku, pračku nebo sušičku. Výjimkou není ani chytrá televize. Všechny tyto spotřebiče si pak propojíte se svým mobilním telefonem a máte přehled o tom, jak dlouho bude ještě pračka prát, jaký jste zvolili program v sušičce a mnohé další.

Podobných zařízení existuje více než dost. Do chytré domácnosti si můžete zakomponovat například žárovky, které dálkově ovládáte, ať už zabarvení světla nebo jejich intenzitu. Podobným způsobem můžete například regulovat teplotu v domácnosti skrze internet odkudkoliv. Vypíchnout lze také chytré žaluzie, rolety, větrání a mnohé další prvky. Když se nad tím tak zamyslíte, v současnosti lze přes mobilní telefon ovládat téměř vše. To se týká třeba i zámku ve dveřích. Už žádné hledání klíčů v tašce. Jednoduše přiložíte telefon a o nic dalšího už se nemusíte starat.

Pořiďte si hlasového asistenta

Kdybyste chtěli svoji chytrou domácnost dotáhnout k naprosté dokonalosti pak si můžete kromě chytrých spotřebičů pořídit také hlasového asistenta. Tomu můžete zadávat příkazy hlasem. To znamená, že ve výsledku ani nesáhnete na mobilní telefon. Přijdete domů a prostřednictvím vhodného příkazu si rozsvítíte světla v interiéru. Možností je v tomto směru více než dost.

Spotřebiče pro chytré domácnosti se navíc neustále inovují a rozrůstají, takže si můžete zakoupit meteorologické stanice a mnohé další. Tímto způsobem můžete sledovat také vnitřní a venkovní kamery, zkrátka cokoliv. Tak neváhejte a podlehněte kouzlu chytré domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.