museum

Navštivte Národní technické muzeum

Jste lační po cestování a objevování? Máte rádi muzea? Potom se vaším cílem může stát Národní technické muzeum v Praze, které bylo založeno už v roce 1908. Ve své podstatě jde o jednu z největších institucí zaměřenou na muzejní sbírky v České republice. Jeho původní název byl Technické muzeum Království českého. Současný název je znám pod zkratkou NTM.

Co všechno nabízí Národní technické muzeum?

Národní technické muzeum sdružuje asi 76 tisíc sbírkových exemplářů. Ve své podstatě jde o vývoj techniky a vědy na našem území a vůbec let minulých. K vidění je hned několik tematických expozic, v nichž si každý přijde na to své.

Dokazují to například expozice architektury, astronomie, dopravy, hornictví, měření času, hutnictví, fotografie, tiskařství, techniky v domácnosti, železnice, stavitelství nebo chemie. K vidění je toho více než dost a vězte, že podrobné prozkoumání Národního technického muzea vám zabere skutečně bezpočet času.

To nejlepší z NTM

Hodně známá je například knihovna Národního technického muzea. Při procházení jednotlivými expozicemi si budete moci prohlédnout unikátní kousky všeho možného. Některé předměty jsou dokonce na seznamu národních kulturních památek. Je to třeba slavná Tatra 87 cestovatelů Zikmunda a Hanzelky nebo Tatra 80, která patřila prezidentovi T. G. Masarykovi. Nechybí ani parní lokomotiva Kladno z roku 1855. Pokud půjdeme ještě více do historie, musí padnout zmínka o salonním vozu císaře Františka Josefa. Dále jsou to astronomické hodiny nebo letoun Kašpar JK systém Blériot. Z pohledu letectví je toho k vidění pochopitelně daleko více.

Pokud plánujete výlet s rodinou, Národní technické muzeum je určitě dobrým cílem. Minimálně nahlédnete do historie naší země z technické stránky a seznámíte se ze zajímavostmi, o nichž jste možná ani neměli žádné tušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.