pompeii

Navštivte Pompeje a poznejte dávnou historii

Pompeje jsou starověkým městem nacházejícím se v současné Neapoli. Působiště mnohdy označované jako Pompei nebo Pomepii. Vznik tohoto starořímského města v Neapolském zálivu se pojí s šestým stolením před naším letopočtem. V roce 1997 byly Pompeje zaneseny na seznam světového dědictví UNESCO. A co všechno můžete v Pompejích spatřit?

Největší zajímavosti Pompejí

Když se vydáte na výlet s rodinou do Pompejí, pak vaší pozornosti jistě neunikne jedna z nejzachovalejších bran, která nese název Mořská brána. Pomyslným středobodem Pompejí je samozřejmě Fórum neboli centrum veřejného života této oblasti. Zde stojí například Jupiterům chrám a Apollonův chrám. V jihozápadní části fóra se tyčí Bazilika, ve které svého času probíhaly všechny finanční aktivity.

Obdivovat můžete Velké a malé divadlo, kde se zachovala historická tribuna. K vidění je také Amfiteátr pro dvacet tisíc lidí. Ve své podstatě jde o nejstarší římský amfiteátr na světě. Při procházkách Pompejemi se zastavte u Faunova domu nebo u domu jednoho z významných a bohatých obchodníků. Je to Dům Vettiů. Podobných staveb je zde více než dost. Dokazuje to kupříkladu Dům Venuše s mušlí, Veřejný dům a Dům Tragického básníka. V tomto době se na zemi nachází nápis Cave Canem neboli Pozor pes.

Co dalšího vám poodhalí Pompeje?

Toto překrásné místo se snažte za každou cenu poznat do nejmenšího detailu. I díky tomu rozhodně neminete Předměstské lázně nebo samotné Lázně vybudované v roce 80 před naším letopočtem. Konkrétně se nachází na rohu ulic Via del Foro a Via delle Terme. A jestliže chcete znát jeden z nejobdivovanějších domů v celých Pompejích, prozradíme vám to. Bude to Vila mystérie, kde se dokonce nachází nedotčené vykopávky z let 1909 až 1910.

Pompeje jsou zkrátka místem, které si hodně rychle zamilujete. Právě zde na vás dýchne duch historie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.