mirror

Nákup zrcadla v žádném případě nepodceňujte

Zrcadlo je určitě nedílnou součástí našich domácností. Jeden by si řekl, jaký to může být problém s jeho výběrem? Jednoduše dojdete do obchodu a koupíte libovolné zrcadlo, které pověsíte na zeď, abyste se dobře viděli. Jenže, pokud tak trochu lpíte na útulnosti a propracovanosti svého interiéru, měli byste jeho výběru věnovat více času. Poradíme vám, kam se jaké zrcadlo hodí a na co se zaměřit.

Do koupelny jiné než do chodby

Asi nám dáte za pravdu, že minimálně v rámci koupelny a obývacích prostor si nepořídíte do stejné zrcadlo. Když budete vybírat zrcadlo do koupelny, myslete hlavně na praktickou stránku věci. Vzhledem k tomu, že před ním budete vykonávat nejrůznějších hygienu a budete pohybovat rukama a nástroji, je dobré klást důraz na odolnost a osvětlení. Zrcadla do koupelny mohou být vybavena LED pásky a prosvětlenými zády.

Opakem toho bude zrcadlo do obývacího pokoje, které by mělo dokonale zapadnout do interiéru a nerušit daný prostor. Zde se můžete spolehnout na výraznější rámování, které bude korespondovat s ostatními bytovými prvky. Prostřednictvím vhodně umístěného a optimálně velkého zrcadla dokonce můžete opticky zvětšit svůj obývací pokoj.

Zrcadlo do ložnice a na chodbu

Pokud jde o ložnici, dle feng šuej není dobré umísťovat do této místnosti příliš velké zrcadlové plochy. Ty vás pak mohou v průběhu spánku rušit. Když, tak si do ložnice pořiďte menší zrcadlo, třeba takové, které tvoří nedílnou součástí make-up stolku.

Opakem toho bude chodba. Prostor, který okupujete naposledy, než odejdete ze svého domu. Zde byste určitě neměli šetřit na rozměrech. Je lepší volit větší zrcadla, v nichž se celí uvidíte a potvrdíte si, že vám to opravdu sluší. Především v menších prostorách je lepší zrcadlo připevnit ke zdi než ho nechat volně stát. Pak by totiž mohlo zhrozit jeho shození a rozbití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.