korenova cisticka

Kořenová čistička je čím dál žádanější

Odpadní vody z domácnosti můžete odvádět různými způsoby. Pakliže v blízkosti domu nemáte kanalizaci, čistírnu nebo tíhnete k přírodě a chcete efektivním způsobem čistit vodu, máme pro vás řešení. Je jím kořenová čistička, která je ideální volbou nejenom pro rodinné domy a rekreační objekty. Ve větším měřítku může být realizována také u obce, penzionu nebo v průmyslu.

Různé typy kořenových čističek

Když se řekne kořenová čistička, jen málokdo si pod tímto názvem dokáže něco představit. My vám princip fungování tohoto systému nastíníme alespoň v základu. Respektive vám prozradíme, jaké důležité části zde hrají hlavní roli.

Voda vycházející z domu teče do septiku. Odtud následně do přečerpávací šachty a vegetačního filtračního pole. Tato oblast je porostlá nejrůznějšími rostlinami, takže dokonale zapadne do okolí domu a působí přírodním dojmem. Teprve z tohoto pole se voda dostává do vsakovacího objektu. Na základě toho, jak moc je svažitý pozemek lze dokonce realizovat kořenovou čističku bez přívodu elektrické energie. Převýšení pak musí být více, jak metr.

Plně funkční kořenová čistička zabírá plochu kolem třech až čtyř metrů čtverečních na jednu osobu v domácnosti. Pokud jde o systém fungující na elektřinu, vystačíte si s řešením o ploše jeden metr čtvereční na osobu.

Kořenové čistírny šité na míru

Aby kořenová čistička fungovala tak jak má, musí být samozřejmě vhodně navržena. A takovým know-how disponuje jenom málokdo z nás. Navíc dnes jsou trendy nejrůznější technologie, principy fungování a podobně. Přesně z těchto důvodů je vhodné obrátit se na zkušené odborníky, kteří vám kořenovou čističku navrhnou od A až do Z. To znamená, od realizace návrhu, vyřízení administrativních náležitostí, až po samotnou realizaci. Řešení na klíč navíc můžete získat za dostupných cenových podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.