velke kontejnery

K čemu všemu slouží velké kontejnery?

Kontejnery nemusí sloužit jenom pro přepravu zásilek na dlouhé vzdálenosti. Mohou být také určené pro přechodné bydlení, rekreaci nebo pro sanitární účely.

Poznejte jinou tvář velkých kontejnerů

Lidé si spojují kontejnery zejména se zaoceánskou přepravou. Právě tam jdou tyto přepravní přípravky vidět nejvíce. Málokdo si však uvědomuje, jaké jiné využití mohou kontejnery mít. Výroba kontejnerů rozhodně není jenom o produkci transportních přípravků. Je to také o vymýšlení stále nového využití těchto rozměrných kovových krabic. To přitom spočívá zejména v aplikacích, které vyžadují časté přemisťování – mobilita je největší výhodou kontejnerů, protože je možná snadná přeprava pomocí standardních nákladních vozidel.

Jaké varianty kontejnerů jsou k mání?

  • Obytné jednotky
  • Kiosky
  • Kanceláře na stavbách
  • Společné sprchy a toalety

Kontejnery jsou velmi zajímavé jednotky, které mohou sloužit k mnoha účelům. Jejich výroba může být značně automatizovaná, avšak pokud má zákazník zájem o specifické obytné kontejnery, není žádný problém vyrobit i jednotku na míru. S výrobou však přichází i další starosti, jako je přeprava na místo určení, což může být i do zahraničí, případně také ustavení nebo napojení na inženýrské sítě. O to všechno se můžeme postarat, stejně jako o pojištění samotné jednotky po dobu transportu, případně také o celní deklaraci pro případ vývozu.

Modulární stavby jako pokročilé varianty

Ačkoliv na první pohled již nejde o standardní kontejnery, jsou modulární objekty v řadě prvků stejné. Jedná se zejména o pravidelné kvádrovitý tvar, a mnohdy také prefabrikované díly. Ty se na místo určení pouze transportují a následně nainstalují na místo určení. Tím odpadá jakákoliv stavba, a tak může vzniknout plnohodnotný objekt během velmi krátké doby, o čemž svědčí například jednotka na německém letišti Tegel. Jde však také o celou řadu rekreačních objektů, díky kterým si lidé mohou užívat svého volného času na místech, kde by jinak stavba nebyla v žádném případě možná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.