zahrada

Zkrášlete svoji zahradu

Zahrada je nedílnou součástí rodinného domu či jiného typu nemovitosti, kde člověk s chutí a s nadšením tráví volný čas. Abyste se na ní cítili opravdu dobře, můžete si ji zkrášlit nejrůznějšími způsoby. A právě několik praktických tipů vám přinášíme v tomto článku.

Dejte zelenou přírodním materiálům

V první řadě se zkuste zaměřit na přírodní materiály. Jde přece jenom o oblast plnou zeleně. Využijte dřevo a kámen ke tvorbě libovolných dekorací a laviček. Každá zahrada prokoukne v okamžiku, kdy v jejích částech vytvoříte květinové ostrůvky, popřípadě dáte přednost keřům. Mezi takovými oblastmi je pak vhodné vytvořit chodníčky. Ideálně vsaďte na přírodní materiály nebo ty, jež budou korespondovat s vaším stylem bydlení a exteriéru.

Dobré je vytvořit si místo pro relaxaci. Ideálně tam, odkud budete mít dostatečný výhled na vámi zhotovenou krásnou zahradu a kde zároveň nebude chybět patřičné soukromí. Kromě dřevěných pergol a teras lze vsadit i na něco originálnějšího, třeba zastřešení prostřednictvím speciální velké plachy různých tvarů.

Do blízkosti posezení si nezapomeňte instalovat zahradní krb nebo ohniště, kde si budete moci připravit jídlo v letních dnech. Věřte, že takový prostor vám přijde při posezení s rodinou nebo s přáteli dozajista vhod.

Nepodceňujte ani osvětlení zahrady

Krásy nově vybudované zahrady byste si měli užívat nejenom ve dne, ale také v noci. Třeba v okamžiku, kdy budete sedět na terase nebo v pergole. Proto se snažte do zahradní plochy zakomponovat i několik zahradních světech. Například ty solární mají nulové provozní náklady a krásně zvýrazní siluety některých zahradních prvků a částí.

Vždy myslete na to, že při zkrášlování zahrady se meze rozhodně nekladou a kreativita má v tomto směru zelenou. Utvořte si útulnou zahradu dle vlastního vkusu, kde budete moci odpočívat a relaxovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.