children food

Využijte lahodných receptů na dětská jídla

Děti jsou mnohdy poměrně náročnými strávníky. Pokud jim chcete vyhovět v rámci kulinářského zážitku, nestačí jen namazaný chleba s paštikou každý večer k večeři. Při takovém scénáři by o sobě malé ratolesti daly určitě vědět. Přesně kvůli tomu byste měli mít v rukávu několik receptů na dětská jídla, která přijdou vhod, jsou nenáročná, a hlavně polahodí chuťové pohárky.

Recepty pro malé i velké děti

Je jasná, že každé dítko má rádo něco trochu jiného. Přesto si z těchto receptů dokáže vybrat jistě každý. Hodně populární jsou například banánové palačinky, které jsou nejenom chutné, ale také dobře vypadají a při jejich zdobení se meze nekladou. Ve své podstatě se do jejich přípravy můžete pustit s dětmi a vytvořit tak vaření hrou.

Poměrně lehkým dobře stravitelným pokrmem jsou zapečené gnocchi s rajčaty, mezi něž můžete zapéct ještě mozzarellu. Pokud jde o polévku, vyzkoušejte prověřenou krémovou žampionovou variantu. Tato ingredience je totiž dostupná stále a vy nemusíte čekat, až nasbíráte houby v lese.

Další oblíbené recepty mezi dětmi

Výčet dětských jídel samozřejmě pokračuje. Co byste řekli na takovou kmínovou polévku? I když se vám na první pohled může zdát zvláštní, uvidíte, že si ji děti zamilují. Z pohledu nenáročnosti lze jmenovat také vepřové na houbách s rýží. Svým malým ratolestem můžete zároveň připravit pórkové placky nebo něco dobré k snídani a večeři. Vyzkoušejte rybičkovou pomazánku.

V letním období jistě přijdou k chuti řízky, těstoviny s červenou omáčkou a karbanátky s kaší. Těm nejmenším pak můžete nachystat rychlou a chutnou žemlovku s jablky a krupicovou kaši s kakaem. Vhod přijdou i bramborové knedlíky a jahodami, po nichž se budou děti doslova olizovat. A pokud by vám tato inspirace nestačila, je tu ještě kuřecí vývar nebo smažený sýr se šunkou. Ten si zamilují spíše starší děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.