blue

Jaké jsou možnosti zastřešení pro auto?

Nechávat stát auto bez zastřešení se nemusí vyplatit. Hrozí poničení přírodními poměry a to jak nárazovými jako jsou kroupy, tak těmi trvalými, jako je déšť a silné slunce, jež znatelně při dlouhodobém působení snižuje životnost částí, jako jsou plechy vozu. Nemluvě o tom, že když si necháte nechráněný vůz stát na ulici, může jej lehce poničit a poškrábat například neopatrný řidič, který projíždí kolem.

Základní a minimální zastřešení

Pokud nemáte vlastní prostory a jste odkázáni na parkování na ulici, můžete i tak své auto uchránit od nepříznivých vlivů počasí a zmírnit rizika i následky stání vozu volně bez ochrany. I překrytí plachtou se počítá. Pokud máte vlastní místo například na zahradě, kde parkujete, lze si zde vystavět jednoduchý přístřešek. Použití plachty pro přístřešek je ekonomické řešení, které však svou nezákladnější funkci splní. Důležité je však vybrat kvalitní a odolnou plachtu. Další možností je využití dřeva, jež také není finančně příliš nákladné a přitom poskytuje pevný přístřešek.

Kvalitní zastřešení na vlastním pozemku

Dražší, ale zato v čase více stabilní a odolnější ochranou vozu, která poskytuje to nejkvalitnější možné řešení, je využití pevných a stálých materiálů, jako je kov nebo zdivo. Kamenné a plechové zastřešení je s oblibou využívané všemi, kdo hledají to nejspolehlivější řešení. Zatímco u plechového určitě oceníte mobilitu, u zděného zase možnost přístavby do vašeho domu a to například včetně průchodu přímo z místností do garáže.

Kvalitní zastřešení pro lid bez zahrady

Pokud byste si rádi pro své auto pořídili kvalitní přístřešek, ale bydlíte například v panelovém domě nebo nemáte vlastní zahradu, nezoufejte. I v takovém případě existuje řešení. Určitě najdete k pronájmu nebo k prodeji řadové garáže. Jejich nevýhodou je, že se vždy nemusejí nacházet v těsné blízkosti vašeho bydliště. Jako přístřešek pro vůz v případě hlášení krupobití nebo i pro úschovu nářadí se však hodí skvěle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *