door

Vybíráte bezpečností dveře? Potom si pohlídejte pár důležitých věcí

Dveře jsou vstupní branou do jakéhokoliv obydlí, ať už jde o bytovou jednotku nebo rodinný dům. Možná právo proto byste měli investovat do bezpečnostních dveří. Snažit se zlodějům v maximální možné míře znemožnit cestu dovnitř. A to bezpečností dveře skutečně dokáží. Musíte pouze vědět, na co si dát při jejich výběru pozor.

Ocelová výplň a další detaily

Chcete-li pořídit bezpečnostní dveře dbejte na to, aby měly ocelovou výplň. Ta by se měla nacházet primárně při obvodu dveří, ale také ve falci. Na dveřích také musí být jasně uveden štítek, který bude obsahovat všechny náležitosti. Na mysli máme hlavně to, o jakou třídu zabezpečí jde, jaké výrobní číslo dveří a podobně.

Každé bezpečnostní dveře musí mít certifikát pocházející z akreditované zkušebny. Právě prováděné zkoušky jsou výsledkem toho, do jaké bezpečnostní třídy dveře spadají. Pokud si objednáte takové dveře, vždy půjde o výrobek na míru. U mnohých výrobců se nemusíte obávat ani toho, že by dveře například nešly podříznout. Taková situace může často nastat při rekonstrukci obydlí.

Dřevě nejsou tím jediným, co musí být kvalitní

Bezpečnostní dveře jsou bezpochyby tím hlavním nosným prvkem a vstupní zábranou pro nepozvané hosty. Aby však dobře fungovaly, musí být doplněny ještě o patřičné příslušenství. I v jeho případě dbejte na odpovídající třídu bezpečnost, aby byl celek skutečně kompletní. Typickým příkladem je bezpečnostní vložka a zároveň certifikované kování. Obvykle platí, že čím vyšší třída je, tím vyššího zabezpečení se domůžete.

Při objednávce bezpečnostních dveří neopomínejte ještě na jednu zásadní věc. Dveře si pořizujte i s profesionální realizací, při které by amatér mohl udělat nejednu chybu. Dveře pak nemusí fungovat správně nebo svoji roli nebudou plnit na 100 %. V tomto směru důvěřujte profesionálům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.