Co si promyslet před cestou do Chorvatska?

Chorvatsko je stále jednou z nejnavštěvovanějších destinací, pokud jde o výběr mnoha českých občanů. Ty sazí především na blízkost exotických lokalit a relativně pohodlnou dopravu vlastním automobilem. Abyste však nezměnili názor na tento druh cestování, měli byste se před cestou řídit několika důležitými radami.

Vhodná trasa do Chorvatska

Na počátku všeho obětujte čas důslednému naplánování výsledné cesty. Porovnejte klidně pár variant v závislosti na tom, kam v Chorvatsku chcete jet. Přihlížet byste měli jistě k množství hraničních přechodů, které jsou v letním období dosti frekventované.

Nejoblíbenější, avšak nejvytíženější cestou je Vídeň – Graz – Maribor – Zábřeh – Split a Dubrovník. Provoz na silnici budu ovlivněn nejenom konkrétním datem výjezdu, ale také danou hodinou.

Propočítejte si dálniční poplatky

Vyrazíte-li hlavní a pravděpodobně tou nejrychlejší trasou, musíte počítat s řadou dálničních a mýtných poplatků, jež mohou začít již v České republice. Výsledné náklady mohou ovlivnit směr vaší trasy, protože vše se dá do značné míry objet. Je to ale na úkon výsledného času.

Pohlídejte si i platnost dálničních známek, které jsou obvykle sedmidenní nebo desetidenní.

Natankujte lacino

V okamžiku, kdy překročíte hranice České republiky, jistě si povšimnete pozvolného nárůstu pohonných hmot. Nepodceňujte proto ani tento faktor, na němž se dá ušetřit. Stačí, pokud natankujete plnou nádrž na vhodných místech.

Nocleh na cestě

Jestliže se necítíte na několikahodinový přejezd do Chorvatska, je bezpochyby určitou alternativou přespání v některém z penzionů. Jestliže se pro tuto variantu rozhodnete, ubytujte se pár kilometrů od dálnic, u nichž je nocleh pravděpodobně nejdražší.

Výsledná cesta bude ve finále záviset pouze na vás samotných, na obětovaném čase a financích, jež do své rodinné dovolené investujete.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Tuomas_Lehtinen).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *