floor

Výhody vinylové podlahy

Vinyl je pro podlahy velice populárním materiálem. Víte, jaké jsou jeho výhody a proč si získal na tak velké oblíbenosti? Že ne? Tak to se pojďte podívat, v čem tkví jeho kouzlo. Pokud si pořizujete podlahu do nového bydlení či ji ve vašem současném rekonstruujete, určitě byste měli vědět, co vám vinyl může nabídnout.

Velký výběr z různých designů

Vinyl je umělá podlaha, která nepochází z přírodních zdrojů. Na rozdíl od dřevěných podlah ji je tak možné vyrobit přesně podle přání zákazníků. V nabídce obchodů najdete různé druhy. Ty se od sebe liší kvalitou, provedením (například tloušťkou nebo speciálními vnitřními vrstvami), ale především designem. Existuje neuvěřitelné množství vzorů, ze kterých si můžete vybrat. Vedle jednobarevných jsou na trhu k dispozici i pestře vzorované nebo takové, které svým vzhledem věrně připomínají dřevo, dlaždice, kámen či jiné přírodní materiály.

Vysoká odolnost

Vinyl je ideální pro každého, kdo hledá podlahu, která mu dlouho vydrží a bude stále vypadat dobře. Celkově odolává i náročným podmínkám jako jsou hrající si děti, domácí mazlíčci či vyšší zátěž například v podobě nábytku. Má vysokou odolnost proti mechanickému poškození a při nárazu se po promáčknutí vrací do původního stavu. Pokud dojde k jeho protržení, stačí vyměnit jen jeden porušený díl. Z krátkodobého hlediska mu nevadí mokro – voda se z něj dá jednoduše setřít. Do vlhkých domů a bytů se však nehodí, stejně jako dřevo a velká část umělých materiálů. Před položením nové podlahy je vždy dobré se první zbavit nadměrné vlhkosti.

Celkové vlastnosti

Materiál vinyl je stálý a má dobré akustické vlastnosti. Mezi jeho přednosti patří již zmíněná voděodolnost a nízký tepelný odpor – hodí se tedy skvěle pro každého, kdo chce zabudovat topení do podlahy. Tento materiál se velice snadno uklízí a nezadržuje nečistoty. Podlah z vinylu jsou hygienické a anti-alergenní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.