Už jste vyzkoušeli noční vidění?

Dalekohledy neboli teleskopy zná bezpochyby každý z nás. Praktický přístroj, s pomocí kterého si až několikanásobně přiblížíte daný předmět, člověka, zvíře, objekt či jen krásnou přírodu. Zkoušeli jste ale někdy tyto věci pozorovat v noci?

Ano, nyní budete asi všichni namítat, že běžné teleskopy toho nejsou schopné. A v tomto případě máte samozřejmě pravdu. My však narážíme na trochu jiná zařízení pracující na rozdílném principu. Je to noční vidění, o kterém vám povíme něco více.

Moderní způsob nočního vidění

Zahledíte-li se na produkty určené k této činnosti, mnohdy si řeknete, že na první pohled vypadají skoro stejně, jako normální dalekohledy. Nejvíce se jim podobá binokulární noční vidění. Kapitolou samou o sobě je pak monokulární noční vidění, noční vidění Yukon, noční vidění Pulsar a mnohá další.

Tyto specifické dalekohledy fungují na principu zbytkového světla a elektrochemického procesu. Pakliže je zbytkového světla značný nedostatek, jsou k dispozici i přínosné IR lampy. Budete-li se rozhodovat pro nákup toho odpovídajícího zařízení, narazíte na tři odlišné technologie.

  • Noční vidění generace I
  • Noční vidění generace II
  • Digitální noční vidění

Poslední zmíněná varianta získává v poslední době na své stále rostoucí popularitě. Vliv na to má mimochodem i příznivější cenová dostupnost.

Rozšiřte možnosti nočního vidění

Chcete-li své klasické dalekohledy povznést na mnohem vyšší úroveň, pořiďte si noční vidění, v rámci něhož máte možnost nákupu i dalšího praktického příslušenství. Jsou to například nejrůznější zdroje, videorekordéry umožňující pořizování záznamu, přísvity a ostatní prvky.

Záleží pouze na vás, k jakým účelům noční vidění použijete, zda to bude při fotografování ve tmě, při lovu zvěře nebo jen při pozorování noční fauny a flóry. Výběr je v tomto směru opravdu bohatý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *