Jak zastínit interiér v letním období?

Stín je v letním slunném období doslova nedostatkovým zbožím. Jeden by mohl navrhnout, že je ideální, hledat jej v útrobách domácnosti. I ta má však spoustu prosklených ploch, jimiž dovnitř pronikají sluneční paprsky a vše zahřívají.

Abyste si vytvořili kvalitní a dostatečný stín, musíte k tomu zvolit odpovídající techniku. My vás prostřednictvím následujících řádků seznámíme s těmi nejpoužívanějšími variantami.

Markýzy na terasu

Zcela úmyslně začneme od venkovních ploch, které se často týkají teras, respektive francouzských oken v obývacím pokoji. Markýzy jsou velké stínící plochy zhotovené ze speciálních látek, jež zadržují jak sluneční svit, tak vodu. Proto jsou využívány hlavně při zastínění teras, druhotným přínosem je omezení slunečních paprsků pronikajících do nemovitosti.

Venkovní rolety

Exteriérová řešení spojená s pohodlným elektrickým ovládáním. Venkovní doplněk, který lze důmyslně ukrýt do vnější fasády. Vedle dokonalého zastínění je možné rolety označovat za praktický bezpečnostní produkt proti zlodějům.

Vertikální a horizontální žaluzie

Pakliže chcete mít stínící prvky schované uvnitř dané nemovitosti, pak volte vnitřní žaluzie. U nich není na rozdíl od rolet kladen důraz na odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Navíc mohou nabývat vertikálního či horizontálního provedení.

U obou verzí lze vybírat z přemíry barevných vzorů, šířek lamel a výrobních materiálů.

Nejlevnější model zastínění

Pakliže oželíte například plynulou regulaci světla v místnosti a zaměříte se na nízké pořizovací náklady, lze se stínu domoci poměrně jednoduše. Jsou to klasické závěsy, jež při volbě správné barvy a složení utvoří patřičný stín.

Zapomeňte na přehřáté vnitřní prostředí rodinného domu či bytu. Připravte se na letní sezónu s dostatečným předstihem a pořiďte si kvalitní stínící techniku.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Carlos Porto).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.