color t shirt

Batika v módě

Batikovaná móda není jen výstřelkem minulých let. I v současné době má v šatnících své nezastupitelné místo. Jedná se o velice originální kousky – pokud jsou dělány ručně, nikdy nenajdete dva stejné. Pojďte se podívat, kde batikované oblečení sehnat nebo jak si ho doma vlastnoručně vyrobit.

Batikovaná móda v obchodech

Když budete pravidelně navštěvovat obchodní domy s módou, může se stát, že na nějaký batikovaný kousek narazíte. S jistotou se na to však spolehnout nedá. V běžných prodejnách s textilem není tento styl vždy na skladech. Pokud se chcete vypravit do města, je dobré navštívit specializovaný obchod, který se na tyto výrobky zaměřuje. Druhou možností je sednout k internetu a podívat se na nabídku tam. Nemusíte se bát, že by finální kousek vypadal jinak, než je tomu ve skutečnosti – důležité je si najít e-shop bez ilustračních fotografií s reálným zobrazením zboží. O takové není nouze. Vedle internetových obchodů se také vyplatí navštívit servery s rukodělnými výrobky, jako je například Fler a další. Zde seženete zaručeně domácí batikovanou módu, která bude originální. Také si zde můžete nechat vytvořit vzor přesně na míru podle svých přání.

Batikujte doma

Všeobecně platí, že lidé mají nejlepší vztah k věcem, které si sami vytvořili, ne je jen někde koupili. Výjimkou není ani oblast módy. Batikované oblečení si můžete snadno vytvořit. Budete potřebovat jen jednobarevný a ideálně čistě bílý kus, na který chcete nanést barvy. Nejčastěji jsou batikována trička, ale tuto metodu lze použít i na mikiny, sukně, kalhoty a jiné textilie. Barvu pro batikování oblečení snadno seženete v drogerii. Na internetu se nachází celá řada návodů, jak oblečení pro batikování poskládat, aby vám vznikl vybraný vzor. Druhou možností je zaexperimentovat a zmuchlat látku dle svého. V takovém případě vám mohou vyjít opravdu unikátní batiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *