dalekohled

Zkombinujte dalekohledy s nočním viděním

Dalekohled je zařízením, které jistě není třeba komukoliv představovat. Produkt určený pro pozorování okolí, respektive přibližující vzdálené předměty kolem nás. Věděli jste ale o tom, že takovou techniku nemusíte využívat pouze ve dne, ale i v noci? Dnes se nemusíte ničím limitovat.

Pojďme začít od dalekohledů

Nežli se dostaneme ke stěžejní části tohoto článku, představme si nejprve často používané a oblíbené typy dalekohledů. Ty lze volit na základě toho, k čemu je budete primárně využívat.

Pro běžného člověka jsou nejznámější turistické dalekohledy. Ty mají relativně větší velikost, vynikající zvětšení a přijatelnou hmotnost. Pokud se nechcete nosit s něčím takovým, bohatě vám stačí kapesní dalekohledy, jež si přibalíte v podstatě na jakoukoliv procházku. Těmito dalekohledy to ale nekončí.

Mezi další modely patří dalekohledy pro ornitology, astronomické dalekohledy, myslivecké dalekohledy nebo dalekohledy zoom. S těmi všemi dostanete odpovídající zvětšení a přiblížení daného objektu či krajinného rázu ve dne. Jak si ale poradit s pozorováním v noci?

Noční vidění – tak trochu jiný dalekohled

V noci s klasickým dalekohledem rozhodně neuvidíte. K takovému účelu vám poslouží noční vidění. Monokulární a binokulární technika pracující se zbytkovým světlem. Díky tomu můžete vidět nazelenalé objekty vzdálené od vás desítky až stovky metrů. Spolehnout se v tomto směru můžete i na modernější digitální noční vidění.

Tyto produkty jsou jako stvořené pro noční lov, ale i ono zmiňované pozorování zvěře a okolí. Jestliže vás tedy baví, mít na dosah vše kolem sebe, zkombinujte nákup vhodného dalekohledu s nočním vidění. Ať už budete volit tu či onu variantu, vždy máte možnost výběru z pestrého sortimentu v různých cenových hladinách. To znamená, že na své si přijde skutečně každý náruživý zákazník.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *