Poland

Jaké zajímavosti můžete objevit v Polsku?

Polsko je zemí, která na svém území nabízí spoustu zajímavostí a krás. Do sousední země to není daleko, takže proč ji neprozkoumat od A až do Z? Jestliže něco takového máte v plánu, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Půjde nejenom o jedinečné pamětihodnosti, alel také o přírodní skvosty a dominanty.

Začněte výletem do Varšavy

Poznat byste měli určitě hlavní a největší město Polska, kterým je Varšava. Obdivovat zde můžete spoustu historických objektů, ale také monumentální mrakodrapy. Spousta z nich je zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO. Typickým příkladem je Královský hrad. Zavítat byste měli do Muzea varšavského povstání, ale také do Muzea dějin polských Židů.

S Varšavy se můžete přesunout například do Krakova. Jedno z nejstarších polských měst nabízí Staré město, renesanční tržnici Sukiennice nebo Krakovský rynek. Dominantou je také kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Dalšími cíli se mohou stát přístavní město Gdaňsk a koncentrační tábor Osvětim.

Přírodní podklady Polska

Z měst pochopitelně můžete utéct také za krásnou polskou přírodou. Tu nabízí třeba Bělověžský prales. Na jeho území žije kupříkladu zub evropský a více jak dvanáct tisíc živočichů. Polskou dominantou je bezpochyby i Sloviňský národní park s jeho nepřehlédnutelnými písečnými dunami. Na jeho území jsou situovány louky, bažiny, lesy a jezera.

Poznávání Polska může zkrátka nabývat nejrůznějších podob. Co byste řekli na takový hrad Malbork? Ten se řadí k největším hradům na světě, protože jeho rozloha činí 250 000 m2. Právě na tomto místě si užijete to pravé středověké panorama se vším všudy. A kdyby vám to bylo přece jenom málo, zkuste solný důl Wieliczka. Historický důl sahá do hloubky až 327 metrů pod zemský povrch. Pro turisty je zde zpřístupněna trasa dlouhá až 3,5 kilometru. Polsko si zkrátka zamilujete v mnoha ohledech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.