okoláda

Zbavte se chuti na sladké i na čokoládě

Chuť na sladké je někdy opravdu silná a málokdo má tu vůli odolat. Mnoho z vás jistě často honí mlsná a zběsile chodíte po kuchyni, otvíráte všechny skříně a hledáte, kde by se něco dalo objevit. Něco sladkého dát za zub je jistě příjemné, ale pokud je to často, může to našemu zdraví spíše uškodit. Zejména zuby trpí pod náporem cukru. Navíc honí-li vás mlsná po večerech, může to mít časem neblahý vliv na vaši tělesnou váhu. Taková čokoláda je perfektní a dokáže nám obalit nervy a uklidnit, nicméně je dobré se odnaučit nechat se touto chutí bezmezně ovládat. Pojďte se s námi podívat na několik tipů, se kterými se spolehlivě zbavíte chuti na sladké a možná i na čokoládě.

Limonády, snídaně a alkohol

Jako první se snažte ze svého jídelníčku vyřadit veškeré slazené limonády a džusy. Dokonce i džusy, které zakoupíte v obchodě, většinou obsahují velké množství cukru. Udělejte si raději vlastní domácí limonádu z čerstvého ovoce. Snažte se každý den začít vydatnou snídaní, která nastartuje váš den a váš metabolismus. Nebudete mít hlad a tělo bude mít po celý den, co spalovat. A nakonec byste si měli odpustit i alkohol a pravidelné popíjení s přáteli. Chcete-li si alkohol dopřát, dejte si sklenku vína, ale rozhodně to s ním nepřehánějte.

Únava, pohyb a náhražky

Snažte se každý den odstranit svou odpolední únavu. Mnoho lidí totiž chytá chuť na sladké právě po obědě nebo při odpoledním šlofíku. Odpočiňte si, ale jakmile vás přepadne chuť na sladké, pusťte se do něčeho jiného. V každém případě se pro zbavení chuti na sladké doporučuje více pohybu. Pohyb sám o sobě tělu svědčí. Nakonec zkuste zapomenout na veškeré náhražky cukru, neboť právě ty nejsou dobrou volbou.

Zásoby jídla a počítání

Chuť na sladké je spojena s otevíráním lednice a hledáním nějaké vhodné potraviny. Z toho důvodu se doporučuje navařit si nějaké jídlo do zásoby, a jakmile dostanete chuť, máte co jíst. Vyzkoušejte si počítat své přijaté kalorie. Možná velmi brzy zjistíte, že jich přijímáte moc a budete tak schopni některé potraviny, sladkosti nebo šťávy vyřadit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.