teleskopy

Noční pozorování není ničím náročným

Někdo má rád den, jiný zase propadl kouzlu noci. Jestliže se řadíte do druhé zmiňované kategorie, určitě vás budou zajímat koníčky, kterým byste se v tento čas mohli věnovat. A těch nemusí být zrovna málo. Jestliže rádi vyrážíte do přírody a pozorujete vše kolem sebe, můžete se takové činnosti věnovat i večer. O tom vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Vsaďte na moderní teleskopy

Jedním z hodně oblíbených koníčků poslední doby je pozorování noční oblohy. Jen si to představte sami. Všude kolem vás je černočerná tma, klid a vy máte Měsíc a hvězdy doslova na dosah ruky. Právě k těmto účelům slouží teleskopy. Pozorovací zařízení odlišného typu, jejichž součástí je obvykle stativ. A to díky robustnějšímu tělu. Mnohdy nechybí ani naváděcí systém.

Teleskopy můžete volit nejenom na základě značky, jakými jsou například Dobson, Schmidt Cassegrain a Maksutov Cassegrain. Přihlížejte také k samotné konstrukci a technologii provedení. Dostupné jsou čočkové teleskopy, zrcadlové teleskopy a katadioptrické teleskopy. Jestliže vám hvězdářské dalekohledy přirostou k srdci, pak pro vás máme ještě další tip na zábavu realizovanou v černočerné tmě.

Podlehněte kouzlu termovize

Vyzkoušet můžete termovize. Pokud nevíte, co si pod tímto pojmem představit, prozradíme vám to. Jde o speciální pozorovací zařízení pracující s infračerveným světlem, s nímž uvidíte také v noci. Právě použitá technologie přispívá k tomu, že dokonale uvidíte za deště, mlhy i při padajícím sněhu. Během pozorování noční oblohy tak můžete nasadit termovizi a dívat se kolem sebe. Vždyť právě v noci se probouzí příroda k životu a vy můžete být její součástí.

Nyní, když víte, jakým činnostem se lze věnovat v noci nezbývá než se pustit do výběru vhodné techniky. A nutno podotknout, že v tomto směru máte rozhodně na výběr. Jak u teleskopů, tak u termovizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.