nový zéland

Poznejte Nový Zéland

Nový Zéland najdete v jihozápadní části Tichého oceánu. Je tvořený ze dvou velkých ostrovů a dalších menších. Tato fascinující země má turistů co nabídnout a je stále více vyhledávanou destinací všech dobrodruhů. Většina návštěvníků sem směřuje poznat krásy přírody nedotčené člověkem, zajímavé druhy zvířat, ale také si užít aktivní adrenalinovou dovolenou.

Rozmanité přírodní podmínky

Pokud patříte mezi nadšené cestovatele, kteří rádi poznávají různé typy krajiny, je Nový Zéland tím pravým místem pro vás. Najdete zde dlouhé pláže se skalnatými útesy i jemným pískem. Pobřeží je velice členité s fjordy, ostrovy i poloostrovy.  Ve vnitrozemí se nacházejí hory, na jejichž vrcholcích leží sníh a ledovce, pod nimi rozlehlé louky, mírné kopce nebo lesy subtropického pásu. Obdivovat můžete také sopky, z nichž jsou některé stále ještě činné. Krom nich tu najdete i mnoho gejzíry, horké prameny a podobné jevy. Novým Zélandem protékají nádherné čisté řeky a rozkládají se zde křišťálová jezera. Krajina je natolik fascinující, že si ji vybral režisér Petr Jackson pro natáčení pohádkového světa Pána prstenů.

Neobvyklá zvířata

Typickým zvířetem Nového Zélandu, které má tato země dokonce ve znaku, je nelétavý pták kiwi. Najdete zde také nejvíce druhů tučňáků na světě, které se vyskytují na jednom místě, nebo nejmenší druh delfína. Původně na ostrovech žil jen jediný savec a to netopýr. Všechny ostatní sem zavezli Evropané. Jako turistům, kteří chtějí poznávat místní faunu, vám určitě udělá radost, že krom jednoho pavouka zde není žádné jiné jedovaté zvíře.

Na Zéland za adrenalinem

Kromě přírodních poměrů má Nový Zéland ještě jedno specifikum a tím jsou skvělé podmínky pro adrenalinové a další zajímavé sporty. Na pobřeží si užijete vodní skútry, jachty, plachetnice i jiné lodě, zasurfujete si a můžete se potápět. Vnitrozemí je vyhledávané pro treky a horolezectví. Nový Zéland je také domovem vůbec prvního komerčního bungee jumpingu na světě, který si zde můžete vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.