Většina z nás využívá automobil pro cestu do práce, na nákupy, dovolenou a kamkoliv jinam. Někteří by bez dopravního prostředku v podstatě ani nemohli fungovat. Možná právě proto je vhodné dbát na důkladné zabezpečení vozu. Jeho odcizení může představovat poměrně velkou ztrátu, a to nejenom finanční. Přesně kvůli tomu vám přinášíme několik praktických tipů, jak vyřešit zabezpečení auta.
Začněte u mechanického zabezpečení
Pojďme v tomto případě zapomenout na to, jak luxusní vůz vlastníte a jakými technologiemi může být vybaven, protože i to přispívá k různé míře zabezpečení. Na tuto tematiku se zaměříme trochu z obecného úhlu pohledu. Jedním ze způsobů zabezpečení je mechanický zámek. Ten může být už součástí auta, popřípadě si některou z jeho variant pořídíte. Typickým příkladem je uzamčení volantu nebo řadící páky.
Od mechaniky se pak dopracujete k dnes již běžnému standardu, kterým je imobilizér. Vůz bude možné nastartovat jen s tím správným klíčem. Bez příslušného spárování zloděj jednoduše neodjede.
Alarm a GPS
Do svého automobilu si také můžete nechat zabudovat alarm. Ten je spojen nejenom s hlukem v širokém okolí, které upozorní lidi na to, že se s vaším vozem děje pravděpodobně něco nekalého. Pokud budete v jeho blízkosti, dostanete o této události zprávu také. Tím pádem můžete celkem rychle zasáhnout.
Nadstavbou toho všeho jsou pak GPS lokátory. Pokud bude váš automobil odcizen, prostřednictvím speciálního systému ho bude možné sledovat na mapě a vypátrat. Je pravdou, že zrovna tyto systémy bývají obvykle spojeny s jistým měsíčním poplatkem. Pakliže se jedná o dražší automobil, asi nemá cenu příliš váhat.
Ať už vlastníte vůz libovolné značky, neměli byste podceňovat jeho dostatečné zabezpečení. Nároky na něj pak porostou s hodnotou daného vozu. Spousta prodejců dnes nabízí již integrované systémy přímo z výroby.