nocni videni

Noční vidění přináší nové zážitky

Člověku od přírody bohužel nebyla dána možnost vidět přirozeně v noci. To však neznamená, že to nejde. Stačí, když si pořídíte tu správnou techniku a vše je možné. Typickým příkladem je noční vidění, které umí pracovat se zbytkovým světlem. Využívá ho například armáda. Díky cenové dostupnosti se však takovému zážitku můžete oddávat také.

Jaké jsou možnosti nočního vidění?

S pomocí nočního vidění objevíte zcela nový svět. Ten, který začíná žít v noci a doposud vám byl skryt. A je v podstatě jedno, jestli se vaším cílem stane noční vidění generace I +, generace II + nebo dáte přednost digitálnímu nočnímu vidění.

Při pořizování takového přístroje byste měli dopředu vědět, k čemu jej budete využívat. Pokud se věnujete lovu zvěře a budete ho chtít spojit s lovnou zbraní, výsledkem bude noční vidění na puškohled. Někdo se naopak spokojí s nočním viděním monokulárním nebo tím, které do značné míry připomíná dalekohled. Jestliže při nočním pozorování potřebujete vykonávat i další činnosti, takže chcete mít obě ruce volné, nabízí se brýle na noční vidění.

Od nočního vidění k dalekohledu

Pokud vás osloví noční vidění, pak se jistě nebudete bránit ani pozorování přírody ve dne. Tu můžete mít mimochodem doslova na dosah ruky, k čemuž vám dopomohou dalekohledy. Stačí zvolit ten správný průměr objektivu a přiblížení. V rámci tohoto sortimentu jsou dostupné nejrůznější varianty. Jmenovat lze například turistické dalekohledy, myslivecké dalekohledy, ale také ty kapesní nebo astronomické. Jak můžete vidět, každý si přijde na to své. Stačí abyste měli jasno v tom, co chcete pozorovat, kam takový dalekohled budete nosit a na základě toho zvolíte parametrově i velikostně vhodnou verzi.

Dalekohledy i noční vidění jsou něčím, co vám dozajista rozšíří obzory toho, co je kolem nás. Proto neváhejte a vyzkoušejte obojí na vlastní oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *