cycling

Užijte si dovolenou na kole se vším všudy

Dovolená na kole je čím dál více vyhledávanější záležitostí. Mladí i postarší lidé chtějí svůj volný čas trávit pohybem. Pokud i vás čeká dovolená s rodinou nebo s přáteli a hlavním tématem bude jízdní kolo, máme pro vás pár praktických tipů. Prozradíme vám, jak si takové ježdění na kole užít skutečně do sytosti.

Začněte správným oblečením

Pomyslný odrazový můstek spokojené dovolené na kole bude tvořit vhodné cyklistické oblečení. Pořiďte si oblečení s ohledem na plánované počasí. Komfort a pohodlí při jízdě bude jistě přispívat k vaší lepší náladě, než kdybyste vyrazili v oblečení k tomu nevhodném.

Na každodenní výlety na kole si nezapomeňte sbalit ani něco dobrého k snědku. Malé občerstvení v podobě vydatné svačinky musí být doplněno také patřičnou zásobou vody. Když budete mít tohle všechno nachystáno, můžete sednout na kolo a vyrazit.

První jede nejslabší článek skupiny

Aby během dovolené na kole nebyl nikdo příliš pozadu, je vhodné jako prvního určit toho jezdce, který má nejméně fyzických sil. Právě jemu by se měla přizpůsobit celá skupina. S ohledem na všechny účastníky výletu naplánujte i správnou trasu s přiměřeným profilem. Na mysli teď máme nejenom délku, ale také výškové stoupání. V neposlední řadě to bude i terén s přihlédnutím k používaným typům jízdních kol.

Během ježdění na kole dodržujte také pravidelné přestávky, aby byli všichni zúčastnění schopni nabrat dostatek fyzických sil. K tomu patří i zmiňované občerstvení. Zásadní roli sehrává i vhodné načasování cyklistického výletu, který je samozřejmě dobré plánovat jen za dobrého počasí. Když si pohlídáte všechny tyto věci, pak si buďte jisti, že se před vámi rodí příjemná dovolená na kolech. Někdy i ty nejmenší detaily mohou sehrávat celkem zásadní roli. Důležitá je pochopitelně dobrá nálada a nadšení pro pohybové aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.