tipy na vylet praha

Tipy na výlety v ČR

Plánujete vyrazit na výlet po České republice a nevíte, co za zajímavosti byste mohli navštívit? Máme pro vás několik tipů, kam můžete vyrazit. Ať už se nacházíte na jakémkoliv místě od západu na východ nebo od severu na jih, tyto oblíbené turistické cíle najdete po celé naší republice. Celkově patří mezi velice populární a určitě budou dobrou inspirací i pro vás.

Historické památky

Hlavním turistickým cílem, který byste neměli vynechat při návštěvě jakékoliv lokality, patří historické památky, které vám přináší architektonickou podívanou i zajímavosti z dřívějších dob. Téměř na každém místě v České republice můžete v blízké vzdálenosti najít nějaký hrad, zámek, kostel či jinou památku. Na některých místech se nachází u historických staveb i muzea, jindy zase rozhledny nebo turistické stezky či tipy a inspirace, kam v této lokalitě vyrazit a co byste v okolí určitě neměli ze svého výletu vynechat.

Zoologické zahrady

Když se podíváte na statistiky návštěvností, již velice dlouhou dobu si první příčky drží zoologické zahrady. Před nimi je jen několik nejznámějších pražských historických staveb. Návštěva zoologické popřípadě i botanické zahrady je zajímavým zážitkem pro děti i dospělé. Každý se při ní může něco nového naučit. Zoologickou zahradu či alespoň menší zookoutek najdete téměř po celé České republice a stále se postupem času otevírají návštěvníkům další nové. Viděli jste už všechny?

Národní parky a CHKO

Česká krajina je úžasná a nachází se v ní mnoho přírodních úkazů, které jsou mnohdy opravdu unikátní. Mnohé národní parky a chráněné krajinné oblasti nabízejí k vidění jedinečnou přírodu, kterou nikde jinde neuvidíte. Velkou výhodou je, že přírodní zajímavosti nejdete prakticky po celém území České republiky. Místní přírodu tak můžete obdivovat, ať zavítáte kamkoliv. Pokud se vám nechce vypravit do národního parku nebo nejbližší CHKO, udělejte si jen pěší nebo cyklistický výlet a pozorujte při něm okolí. I takový zážitek stojí za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.