headache

Poradíme vám, jak vyzrát na migrénu

Trápí vás občasná bolest hlavy? Pak tento problém bedlivě sledujte, protože může přerůst do migrény. Ta už je daleko nepříjemnější než pouhé píchnutí na spáncích. Pulzující a silná bolest, která se postupem času může přerodit do pocitu nevolnosti a zvracení. Pojďte se s námi zaměřit na to, jaké spouštěče má migréna a hlavně, jak s ní bojovat.

Co může způsobovat migrénu?

Je pravdou, že někteří lidé na migrény trpí více, jiní zase méně. V každém případě je spousta věcí, které mohou tuto nepříjemnou bolest hlavy poměrně rychle rozjet. V první řadě to může být výrazná změna počasí, která působí nepříjemně na celý organismus některých lidí.

Migréna se dostavuje také v okamžiku, kdy máte dlouhodobě méně spánku. Nežádoucím podporovatelem bolesti hlavy jsou také pocity úzkosti, stresu a špatné stravování, včetně pitného režimu. Tohle všechno může vést k těmto nepříjemnostem stejně, jako silné zvuky, pachy, ale také konzumace alkoholu a vybraných pokrmů. Pokud jde o migrénu u žen, spouštěčem se mnohdy stávající také hormony.

Jak bojovat s migrénou?

Pokud vás přece jenom postihne nepříjemná bolest hlavy v podobě migrény, můžete s tímto nešvarem pochopitelně bojovat. Při bolesti se nabízí možnost aplikování léků proti bolesti hlavy. Vsadit můžete na prášky typu naproxen, ibalgin nebo diklofenak. Pokud se této nepříjemné bolesti chcete vyhýbat z dlouhodobého hlediska, pohlídejte si všechny výše uvedené spouštěče a k tomu své tělo zásobujte dostatečným množství vitamínů, minerálů a doplňků stravy. Přínosem se vám stane především hořčík.

Pokud si nebudete schopni s migrénou poradit sami, pak neváhejte navštívit lékaře. Pravidelná a velká bolest hlavy totiž může mít i mnohé další příčiny a může být předzvěstí nějakého onemocnění. Takové signály těla není radno v žádném případě podceňovat. Přece jenom, zdraví máme jenom jedno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.