Dalekohled, jako součást správného cestovatele

Často a s nadšením se vydáváte do přírody, objevujete nová místa, pamětihodnosti a navštěvujete vzdálené lokality? Pak si určitě nechcete nechat cokoliv ujít, což je více, než logické. V tomto směru vám mohou být nápomocny dalekohledy, které si zavěsíte na krk, strčíte do kapsy nebo uložíte do batohu.

Optické přístroje nabízející vysoké zvětšení, jež vám při zkoumání okolí ušetří spoustu drahocenných kroků. Proč byste se měli přibližovat k daným místům, když si je můžete několikanásobně zvětšit? Navíc jsou oblasti, kam lidskou nohou nelze vkročit a s pomocí správného teleskopu je to možné.

Ideální teleskopy pro cestování

Označujete-li se za vášnivého cestovatele, potom si při nákupu nového dalekohledu budete vybírat pravděpodobně ze dvou základních kategorií sortimentu.

  • Kapesní dalekohledy
  • Turistické dalekohledy

Kapesní teleskopy vynikají svými menšími tvary a nižší hmotnosti, takže je můžete daleko pohodlněji uskladnit. Jejich nevýhodou může být omezené zvětšení. To naopak řeší turistické dalekohledy, v jejichž případě je nutné počítat s určitou rozměrností. Na základě vlastních požadavků si však dokáže vybrat naprosto každý zákazník.

Cestujete v noci? Neokrádejte se o pozorovací schopnost

Je pravděpodobné, že dalekohledy si během svých cest velice rychle oblíbíte a stanou se vaší nepostradatelnou výbavou. Jak ale řešit pozorování okolí v noci? K tomu slouží cenově dostupné noční vidění nabývající hned tří typů provedení.

  • Klasické noční vidění generace I
  • Klasické noční vidění generace II
  • Digitální noční vidění

Jestliže se nechcete nosit s dalším plnohodnotným teleskopem, můžete zvolit kupříkladu monokulární provedení, do něhož se díváte pouze jedním okem. Nuže, je nejvyšší čas, rozšířit si pozorovací schopnosti při toulkách přírodou a cestách za hranice České republiky. Pořiďte si ty správné dalekohledy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *