thumb AMenergo kotel

Vhodné vytápění domů

Přemýšlíte o vhodném topení, které bude pro vás efektivní a přinese jistou úsporu času, práce a bude odpovídat stanoveným normám? Máme pro vás pár tipů.

Vytápění rodinných domů

Stěžejní záležitostí pro spokojené a bezproblémové bydlení je rozhodně výběr vytápění. Je jisté, že v současné době jsou stanoveny jisté parametry, které je nutné, aby majitel dodržel a nedostal se zbytečně do problémů. Pokud zvolí špatný způsob vytápění, tak nejen, že se efektivně neohřeje, ale také se nemůže stát, že mu bude hrozit kontrola a následně pokuta za znečišťování ovzduší a podobně. Nejlepší je, se poradit s odborníky, kteří mohou doporučit nejvýhodnější možnosti a rovněž efektivní způsoby. Je jisté, že prozatím jsou kotle na tuhá paliva nejlevnějším způsobem, jak vytápět objekt. I zde je možnost výběru podle potřeby.

Rozdělení kotlů podle topiva

  • Základní topivo je dřevo a je nutností vybrat správné kotle na dřevo. Nicméně kotle AM Energo se řadí mezi standard, který rozhodně nezklame a vyznačuje se především prostornou zplynovací komorou, která má skutečně velký plnící otvor. Samozřejmostí je vysoká účinnost kotle na dřevo, která uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele. Navíc skvěle spaluje, což je efektivní vytápění, které má velmi nízký obsah škodlivin. Zajímavá je i doba hoření, která je mnohdy i více jak 20 hodin. Tento typ kotle lze vybavit i automatickým provozem, což je zase jistý komfort pro majitele objektu.
  • Pokud se zaměříme na uhlí, tak i v tomto případě se jedná o nejlevnější vytápění. Navíc v současné době kotle na uhlí nejsou nijak náročné na obsluhu, jelikož díky elektronické regulaci, přiměřené násypce na uhlí a velkému popelníku není zapotřebí denní údržby. Kotel se zprovozní na začátku topné sezóny a je umožněn po celou dobu jeho provoz až do konce topného období. Stačí jen kontrolovat uhlí a doplnit jednou za určitý čas zásobník. A samozřejmě vybrat popel. Umožňuje to i ohřev studené vody, tudíž je možné takový provoz nastavit i na letní období a zaměřit se tak pouze na vodu, což se dá bez problémů regulovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.