zaoceánská lod

Užijte si dovolenou na luxusní zaoceánské lodi

Dovolená může v dnešní době nabývat nejrůznějších podob. Někdo vyrazí k českému rybník, jiný dá přednost moři v Chorvatsku. A pak jsou tu tací, kteří touží po větší exotice. Ta však nemusí být jen v podání daleké destinace na prosluněné pláži. Čím dál více jsou v kurzu zaoceánské lodě, jež vychází v porovnání s podobným luxusem na souši velice zajímavě.

Vyberte si z královen moří

Jestliže uvažujete o tom, že byste se odměnili plavbou na některé z moderních lodí velkého formátu, přinášíme vám několik praktických tipů. Začít můžete u té největší z největších, kterou je loď Harmony of the Seas. O tom, že si na této lodi užijete vypovídá i fakt, že její stavba vyšla na spoustu miliard korun.

Mezi další zaoceánské zázraky patří třeba MSC Meraviglia. Její délka je 315 metrů a nepostradatelnou součástí je také obrazovka prezentující nebe. Plocha obrazovky je 480 metrů čtverečních. Na lodi je k dispozici přes dva tisíce kajut.

Oslnivý uzavřený svět na moři vám může zprostředkovat i loď s názvem Oasis of the Seas, jejíž výška je 72 metrů. Ta má skládací komín, díky kterému je loď schopna proplout i pod menšími mosty. Právě zde na vás čeká maximální luxus, a to v nejrůznějších cenových třídách. Záleží na tom, čemu dáte přednost.

Zapomínat bychom neměli ani na slavnou loď Queen Mary II, kde vám na palubě nebude chybět spousta vodních radovánek, pestré kulturní vyžití, jedinečné gastronomické zážitky a nadstandardní servis se vším všudy.

Na kolik vyjde cesta na luxusní lodi?

Jde o hodně individuální záležitost. Cena se pochopitelně odvíjí od délky plavby a také požadovaného luxusu. Za noc můžete zaplatit od několika tisíc korun, až po částku v řádu stovek tisíc. Rodinná dovolená s dětmi rozhodně vyjde na pěkný balík. Na druhou stranu, romantická plavba ve dvou v rámci svatební cesty nebo výročí bude stát určitě za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.