izolace podlahy

Izolace a anhydritové podlahy spolu úzce souvisí

Řešíte své budoucí bydlení ve formě rodinného domu? Pročetli jste si výhody a nevýhody dřevostaveb a teď už se jen rozhodujete, jak budou jednotlivé stavební fáze vypadat? Pak byste měli zbystřit především v okamžiku, kdy začnete budovat podlahy. Nestačí se totiž zamýšlet pouze nad volbou stavebního materiálu na podlahu, kde mimochodem jednoznačně vedou anhydritové podlahy. Podstatná je také izolace.

Jaké máte možnosti z pohledu izolace?

Asi není třeba nikomu zdlouhavě vysvětlovat, že na počátku všeho je hydroizolace základové desky. Tu je zapotřebí provést precizně, aby vlhkost neprocházela do budoucí anhydritové podlahy. Před realizací podlahy se budete rozhodovat mezi použitím dvou izolačních materiálů.

  • Kročejová izolace
  • Tepelná izolace

Jak už název skupiny izolačních materiálů do jisté míry prozrazuje, kročejová izolace nachází uplatnění tam, kde chcete minimalizovat kročejový hluk. To se hodí například u patrových objektů. Naopak tepelná izolace je vhodná pro zvýšení tepelného odporu. Tloušťka tepelné izolace by se měla pohybovat mezi 10 až 20 centimetry. Nutno podotknou, že pokud stavíte pasivní dřevostavbu, klidně tyto parametry zdvojnásobte. Docílíte tím větší tepelné úspory.

Nechte si provést stavební práce od A až do Z

Pokud se rozhodnete realizovat izolace sami, důkladně se informujte na správný postup. Zároveň si sežeňte co možná nejvíce informací o této problematice. Samotné anhydritové podlahy si potom nechte vylít profesionály. Věřte, že se to ve výsledku vyplatí. Ať už jde o izolace nebo anhydrit, více informací naleznete na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz. Právě na tomto místě se dočkáte i konkrétní cenové nabídky na novou podlahu, potažmo výsledné realizace.

Myslete na to, že kvalitně provedená izolace a podlaha je základ spokojeného bydlení do budoucna. Proto tyto věci v žádném případě nepodceňujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.