asd

Korporátní dluhopisy zažívají v investičním světě boom. Na co si dát pozor?

Dluhopisy byly dlouhá léta spojovány především se státem. Možná i vy patříte k těm, kteří si státní dluhopisy zakoupili. Chcete-li však získat výrazně vyšší zhodnocení svých investovaných peněz, vsaďte místo státních dluhopisů na ty korporátní neboli firemní. Přinášejí mnohem více možností investic a také rychlejší návratnost.

Než se pustíte do investování

Pokud se rozhodnete investovat do korporátních dluhopisů, budete nejdříve muset najít společnost, kterou budete chtít svými finančními prostředky podpořit. Myslete však na to, že je třeba danou firmu důkladně prověřit. Nestačí navštívit web společnosti, ale je třeba prostudovat i veřejně dostupné dokumenty a výkazy ve sbírce listin. Měli byste se také seznámit s účetními závěrkami a zjistit, kdo je majitelem firmy, kdo za ni může jednat atd. Zároveň vždy vybírejte takovou společnost, která podniká v oboru s vidinou dobré budoucnosti, jako je například firma Uniprospe. Ta se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, což je obor, který bude mít rozhodně uplatnění i v budoucnosti.

Rozhodující je i zajištění dluhopisu

Až budete mít firmu prozkoumánu od A do Z, nemáte ještě zcela vyhráno. Kromě samotné firemní historie je třeba také ověřit, jakým způsobem je dluhopis zajištěn. V neposlední řadě byste se také měli zaměřit na to, zda není společnost účelově založena, a pokud ano, tak zda její mateřská společnost ručí za její závazky. Při ověřování se také zaměřte na to, zda má vydavatel dluhopisu stanoven rating.

V tuto chvíli, kdy už máte jistotu, že vaše případná investice bude v dobrých rukách, ještě také zjistěte, na jak dlouhou dobu budete peníze investovat a jaký je garantovaný výnos. Například již zmíněná společnost Uniprospe.eu nabízí dluhopisy, které jsou splatné k 31. 12. 2023 a garantují výnos 9,5 procenta.

Investice do dluhopisů je vhodným řešením, jak v této složité době ochránit alespoň částečně úspory před inflací, vždy byste ale měli důkladně prověřovat pozadí a být obezřetní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.