cross country skis

Oblíbené běžkařské trasy v Čechách

Patříte k milovníkům zimy? Pak jistě často přemýšlíte o tom, kam další zimu vyrazíte na běžky. Tato pohybová aktivita je zdraví prospěšná a je primárně spojena s úchvatnou krajinou, scenériemi a krásným prostředím daného místa. Jestliže máte zájem o tipy na běžkařské trasy v České republice, pár vám jich přinášíme. Možná jste některé z nich ještě neměli možnost vyzkoušet.

Na běžky vyrazte na Šumavu

Pokud to máte blízko na Jižní Čechy a okolí, pak se vaším cílem stane Šumava. Ta je pro běžkování, jako stvořená. Velice oblíbená běžkařská trať vede z Modravy k samotě Březník. Pokud by vám tohle bylo málo, pak můžete zkusit údolí Roklanského potoka. Zde se nachází trať dlouhá 11 kilometrů, která vede z Modravy přes Rybárnu, Tříjezerní slať a zpět na Modravu.

Z pohledu běžkařského samozřejmě nepodceňujte ani další hory. Co takhle Jeseníky? Vyhledávanou se zde stává běžkařská trať z Červenohorského sedla na Praděd. Když se octnete v Beskydech, můžete se vydat vstříc novým dobrodružstvím z Pusteven na Horní Bečvu, kam dorazíte přes Martiňák.

Krkonoše si na běžkách zamilujete

Jestliže se naopak budete nacházet na severu Čech, jednoznačnou volbou se stanou Krkonoše. Klasická trasa zde vede ze Špindlerova Mlýnu a Luční boudu. Populárním místem je také okolí Pece pod Sněžkou, kde můžete přejíždět ty nejvyšší vrcholy hor. Z Pece zároveň vede trasa na Janovy boudy. A pokud by vám i tohle všechno bylo málo, potom směřujte a běžecké okruhy a Černou horu.

Takovou pomyslnou třešničkou na závěr se vám mohou stát Orlické hory, potažmo Orlickohorská běžecká magistrála. A vyzkoušet si pochopitelně můžete i pověstnou Jizerskou padesátku, kterou budete hledat kde jinde než v Jizerských horách. Všechna tato místa vás doslova pohltí svoji krásnou přírodou, skvěle udržovanými běžeckými trasami a dech beroucími výhledy. Takže, plán na další zimu je jasný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.