anhydritove podlahy

Výhody anhydritové podlahy jsou značné

Podlaha jako taková je dobrým základem pro kvalitní a spokojené bydlení. Možná právě z toho důvodu byste měli klást důraz na volbu prvotřídního materiálu. A zrovna tím se v posledních letech stává anhydrit. Jeho přednosti hovoří nejenom ve prospěch snazší realizace, ale také dlouhé životnosti a podobně. Pojďte s námi poznat anhydritové podlahy do nejmenšího detailu.

Proč právě anhydrit?

O ryze technických vlastnostech tohoto stavebního materiálu tento článek pojednávat nebude. Zaměříme se spíše na obecné klady. Pro anhydrit byste se měli rozhodnout tehdy, pokud chcete docílit cenově dostupné realizace, čisté práce a rychlého vylití podlahy. To platí pochopitelně za předpokladu oslovení toho správného dodavatele. Ve výčtu pozitivních vlastností by šlo bezpochyby pokračovat.

  • Minimální smršťování
  • Samonivelace
  • Tepelná vodivost

Mezi zásadní výhody anhydritové podlahy patří fakt, že při realizaci podlahy není nutné používat jakoukoliv výztuž. Ve prospěch tohoto materiálu totiž hovoří vynikající mechanická odolnost. Oproti betonu můžete na stejnou plochu použít podstatně méně směsi. Takový benefit lze ocenit kupříkladu u patrových objektů.

Profesionální vylévání podlah

Jak sami asi správně tušíte, pokud chcete mít kvalitní anhydritovou podlahu, musíte tomuto oboru dokonale rozumět, vlastnit patřičné zařízení a mít to správné know-how. Proto je mnohdy lepší a levnější obrátit se na odborníky než se pokoušet o cokoliv svépomocí. V tomto směru se můžete spolehnout třeba na internetový portál anhydrit-podlahy.cz, kde se vám dostane všeho potřebného.

Nechte si vylít podlahy, které budou stát opravdu za to. Pak na ně můžete s klidným srdcem položit třeba vinylové podlahy nebo jinou podlahovou krytinu. Meze se v tomto směru nekladou. Vynikající je také kombinace anhydritu a podlahového vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.