Kdy je možno stonat doma a využít domácí zdravotní péče?

Využít služeb domácí zdravotní péče můžete v těch případech, kdy vám domácí zdravotní péči doporučí či předepíše váš ošetřující lékař. A o jaké případy se jedná? Obecně jsou to pacienti po infarktu myokardu či po mozkové mrtvici nebo pacienti po složitějších zlomeninách. Potřebná nemocniční péče včetně operací už je provedena a stav pacienta nevyžaduje jeho přítomnost v nemocničním zařízení.

Specializované agentury

Nyní můžete využít specializovaných agentur domácí zdravotní péče i v případech, že máte plicní ventilátor. Agentury zapojené do pilotní projektu poskytují domácí umělou plicní ventilaci. Pražská agentura ProCare Medical se do projektu VZP zapojila již v září 2017. Klienta mohou převzít přímo z nemocnice a zajistí nejen veškerou potřebnou péči, ale také přístroje a pomůcky. Součástí těchto služeb je i odborná péče lékaře, nutričního terapeuta a fyzioterapeuta.

Máte omezenou mobilitu a nemá vás, kdo odvézt na vyšetření, prohlídku či terapii? Využijte služeb soukromé sanitní služby Praha ProTrans. Zajišťují veškeré převozy, a to jak v rámci zdravotního pojištění, tak jako soukromou objednávku dle platného ceníku.

Když už musíte stonat, tak proč ne doma?

A co vám domácí zdravotní péče oproti stonání v nemocnici přináší? Stonáte doma ve svém prostředí, v pohodlí, v blízkosti svých nejbližších. Snáze se navrátíte k původnímu životnímu stylu. Psychická pohoda pacienta urychluje léčbu a rekonvalescenci. Pacient také není vystaven nemocničním nákazám, které se v nemocničních zařízeních přes všechna možná opatření stále vyskytují.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *