automyčka

Ničí automyčka auto?

Vždy čisté auto touží mít samozřejmě většina jeho majitelů, auto je často jakousi naší vizitkou. Nicméně ne všichni máme vždy čas a náladu umýt naše auto ručně, a tak dáváme přednost automyčce. Existují ale názory, že pravidelné mytí auta v kartáčových automyčkách ničí jeho lak. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá ani jednoznačná. Záleží totiž na mnoha faktorech, nicméně v porovnání s pouze ručním mytím k určitému opotřebení laku při pravidelném mytí v myčce dochází. Existuje však několik zásad, jejichž dodržování může toto opotřebení minimalizovat.

Důležitost předmytí a kvalitních kartáčů

Vybírejte vždy myčku s kvalitním předmycím programem, nejlepší je, pokud myčka nabízí tak zvané tlakové předmytí automobilu. Případně si můžete své auto tak trochu předmýt sami předtím, než do myčky zamíříte. Drobná zrnka písku a prachu, která by na karoserii zůstala, by totiž mohla opravdu následně vaše auto poškrábat. Svou pozornost zaměřte i na kartáče myčky, tedy jejich materiál a kvalitu. Vyhýbejte se myčkám, jejichž kartáče jsou opotřebením rozštěpené, neboť i to představuje riziko pro váš lak. Obecně jsou nejproblematičtějšími kartáče vyrobené ze silikonu, lepší variantu představují textilní kartáče nebo především pěnové kartáče. Mikroškrábance na laku mohou být ale kromě nekvalitních kartáčů rovněž výsledkem nedostatečného množství vody použité při mycím cyklu a také špatného dávkování chemických prostředků na čištění.

Mytí v mrazu

Mytí v zimě s sebou nese riziko toho, že na karoserii je vrstva hrubých nečistot a soli, která v případě nedostatečného předmytí či odmočení může při následném mytí lak poškodit, protože kartáče tyto nečistoty roznesou po celé karoserii. Riziko opět mohou ale představovat i samotné kartáče, neboť v případě, že jsou jejich konce namrzlé, mohou při mytí způsobit poničení laku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *