Mateřská školka Praha

Mateřská školka Praha – hodně možností, těžký výběr

Čeká vás radostné období nástupu vašeho dítka do mateřinky? Pak máte nejvyšší čas začat se ohlížet po tom nejlepším možném zařízení, které vám bude po všech stránkách vyhovovat. Mateřská školka Praha, to je však těžký oříšek. Najít v tom obrovském množství soukromých i státních zařízení to pravé, je jako hledat jehlu v kupce sena.

První kontakt se vzděláním

Každoročně do mateřinek nastoupí několik set tisíc dětí ve věku od tří let, které však školky zřízené obcí, krajem, či náboženskou institucí nejsou schopné kapacitně pojmout. Již několik let je proto na vzestupu trend privátních předškolních zařízení, které ty veřejné doplňují po celé České republice. Nejvíc markantní je nárůst jejich počtu ve větších městech, v Praze obzvlášť. Svým charakterem se přitom snaží zajistit dětem kvalitnější předškolní vzdělávání než ty veřejné.

V hledáčku rodičů je především přístup

Není nic neobvyklého, že do státní školky se dítě jednoduše nevejde. Stačí spádově zapadat do exponované oblasti a problém je na světě. Pro některé rodiče nastává situace, kdy se musí poohlédnout po soukromém zařízení a zajistit si tak prostor pro své pracovní plány. To však s sebou přináší značné finanční výdaje, protože soukromé školky jsou plně hrazené rodiči. Zatímco v menších městech jsou ceny rozumnější, v Praze není žádnou raritou hradit za školné až 20 tisíc korun měsíčně. Mateřská školka Praha jednoduše není levná záležitost, rodiče proto dobře zvažují, co za své nemalé peníze dostanou.

Méně dětí, více alternativ

Zřizovatelé soukromých školek kladou důraz především na individuální a rodinný přístup. Dětí ve třídách je podstatně méně než ve státních školkách. Pestrá nabídka kroužků, či bilingvní vyučování je běžné téměř ve všech. Mnoho z nich doplňuje svůj učební plán o prvky Montessori. Velikou výhodou je také vlastní kuchyň, ve které myslí i na děti s různými zdravotními omezeními.

V mateřských školkách v Praze je také naprostou samozřejmostí prázdninový provoz. Nemusíte tak řešit, kam se svými ratolestmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.