highway

Nezapomeňte si pořídit dálniční známku pro rok 2022

Využíváte k přesunu z místa na místo české dálnice? Pak byste neměli zapomenout na pořízení nové dálniční známky pro rok 2022. V ideálním případě hned poté, kdy vyprší platnost té předchozí, kterou už bylo možné v loňském roce pořídit elektroniky. Novodobý způsob nahrazující předešlý nákup na benzínové pumpě s nutností vylepšení příslušné nálepky.

Na kolik vás vyjde dálniční známka?

Hned na úvod vás můžeme uklidnit, protože ani v roce 2022 nedojde ke zdražení dálniční známky. Ceny jsou tedy stejné a záleží pouze na tom, na jak dlouhé období si ji pořídíte. Ta nejlevnější dálniční známka strojí 310 Kč a její platnost je na deset dní. Pokud byste potřebovali měsíční dálniční známku, zaplatíte za ni 440 Kč. Tou nejdražší je pochopitelně roční dálniční známka, která stojí 1 500 Kč.

Výjimky při nákupu dálniční známky

Vědět byste také měli to, že při nákupu dálniční známky existují také výjimky. Díky tomu za známku nemusíte platit vůbec nic nebo jenom polovinu ceny. Bezplatně mohou získat dálniční známku vozidla přepravující držitele karty ZTP a nezaopatřené děti, které vozíte kvůli léčbě nejrůznějších nádorových onemocnění. Výjimka platí také pro historická vozidla a v neposlední řadě pro elektromobily.

Naopak o polovinu nižší náklady budou platit ti, jejichž vůz je poháněn zemním plynem nebo biometanem. Tato výjimka se nevztahuje na LPG.

Nakupte si dálniční známku na internetu

Pokud si chcete zakoupit dálniční známku, můžete to provést stejně jednoduchým způsobem, jako loni, tedy přes internet. Na online portálu edalnice.cz využijete příslušného formuláře a celý proces úhrady dokončíte během velice krátkého času. Opět nemusíte nic lepit na své sklo a jednoduše vyrazíte na dálnici. Ano, přesně tak snadné a rychlé je zakoupení dálniční známky pro rok 2022. Její nákup zvládne jistě každý majitel vozidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.