australian

Austrálie si vás podmaní svými krásami

Patříte k milovníkům dálek a cestování? Potom by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít Austrálie. Kontinent, který je plný překrásných míst, které rozhodně stojí za poznání. V dnešním článku vám přineseme několik zajímavých tipů, s nimiž budete nadmíru spokojeni. Zahrňte je do svého itineráře a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Austrálii.

Poznejte krásy australských měst

V první řadě byste měli poznat největší město Austrálie, kterým je Sydney. Jde ostatně o nejpopulárnější metropoli, se kterou se pojí například Bondi Beach, King Cross, most Harbour Bridge nebo Port Jackson. Vedle Sydney věnujte pozornost také ostatním australským městům, mezi která se řadí Melbourne a Perth.

Austrálie, to je především dech beroucí příroda, kterou můžete vidět skutečně kdekoliv. Dokazuje to Národní park Modré hory. Jeho blízkost od Sydney je výzvou. Pozorovat můžete tamní kaňony, vodopády a skalní útvary. Kapitolou samou o sobě je Uluru neboli Ayers Rock nacházející se v centrální Austrálii. Za zmínku stojí i Národní park Kakadu, na jehož území převládají primárně vodopády, močály, říčky a kde se mimo jiné točil i legendární Krokodýl Dundee.

Austrálie si vás podmaní

Tento kontinent je doslova protnutý řadou zajímavostí. Za zmínku stojí takový Byron Bay. Lokalita, kterou si oblíbí primárně surfaři. Vydat byste se měli i po velké oceánské cestě Great Ocean Road. Zavítat byste mohli i na ostrov Fraser, kde je národní park Great Sandy National Park. Ten mimochodem na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když se budete pohybovat kolem státu Queensland, rozhodně okuste i podmořský svět. Právě zde totiž leží největší korálový útes, který se jmenuje Velký bariérový útes. Zaplavat si můžete s delfíny, žraloky a zároveň podlehnete kouzlu pestrobarevného podmořského života. Neváhejte a poznejte Austrálii do toho nejmenšího detailu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.