plavky

Na co si dát pozor při výběru plavek

Kupování plavek je poněkud rozdílené od ostatní módy, protože plavky jsou vystavovány mnohem vyšší zátěži díky namáčení do vody a to i do chlórové v bazénu nebo slané u moře. Jsou věci, na které byste si měli dávat při nákupu pozor a které není radno podceňovat. Ukážeme vám, čeho si všímat, abyste byli s vašimi novými plavkami spokojeni.

Kvalita a provedení jsou důležité

Při výběru plavek se vyplatí hledět na dostatečnou kvalitu. Materiál by měl být přiléhavý a měl by dobře sedět, aby se nastalo, že se vám vodě začne například horní díl odchlipovat od těla. V případě, že hrozí, že se vám změní velikost například díky dietě, volte takové plavky, které mají díky zavazování na provázek částečně měnitelné rozměry. V případě spon si dávejte pozor na kvalitu zapínání, aby se samo neotevíralo a bylo dobře zabezpečené. Pokud si kupujete plavky s vycpávkami košíčků, měly by dobře sedět na svém místě a neposouvat se.

Nepodceňujte tvar

Tvar plavek je velice důležitý, protože ovlivňuje vzhled vaší postavy, pomůže vám zakrýt nedostatky, ale také určuje, jaký tvar budeme mít na kůži opálený. Vybírejte ideálně takové plavky, které mají možnost odepnout nebo shrnout ramínka, ať nemáte na ramenou bílé pruhy. Výstřih volte podle toho, jaké výstřihy nosíte u triček.

Záleží i na barvě

Možná vás už někdy napadla otázka, proč je většina plavek v tmavých barvách. Ne, není to jen tím, že černá zeštíhluje. Hlavním důvodem je to, že bílé a jiné světlé materiály plavek mají po namočení tendenci se stát částečně průhlednými a to je něco, co bychom na přeplněné pláži nebo na plaveckém stadionu plném lidí rozhodně nechtěli. Bílá barva také není příliš slučitelná s pískem na pláži, který ji může nenávratně ušpinit tím, že se na plavky přilepí a uschne na nich. Na černé nic takového vidět není. Stejně jako v případě všech parametrů, i u barvy je důležitá celková kvalita plavek, aby se vám nestalo, že bude látka pouštět a budete tak mít na těle obarvené obrysy plavek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.